Papież wezwał Węgrów do "otwarcia drzwi" imigrantom

0
0
5
Franciszek
Franciszek / Pixabay

Papież Franciszek wezwał Węgrów do "otwarcia drzwi" dla imigrantów, kończąc swoją wizytę w kraju.

Przemawiając na mszy pod gołym niebem w stolicy kraju, Budapeszcie, papież powiedział, że "smutne i bolesne" jest widzieć drzwi zamknięte dla ludzi, którzy są "niepodobni do nas".

W mszy uczestniczyło do 100 tys. osób, w tym premier Viktor Orban. Orban krytykował migrację.Zbudował też ogrodzenie graniczne z drutu kolczastego, aby powstrzymać migrantów przed przekroczeniem granicy Węgier.

Zwracając się w niedzielę do tłumu w pobliżu budynku węgierskiego parlamentu, papież Franciszek prosił wszystkich - w tym "tych, którzy mają odpowiedzialność polityczną i społeczną" - o większą otwartość.

Mówił o "zamkniętych drzwiach naszego egoizmu w stosunku do innych (...) drzwiach, które zamykamy wobec tych, którzy są obcy lub niepodobni do nas, wobec migrantów lub ubogich".

Podczas mszy 86-letni argentyński papież odniósł się także do rozpoczętej w lutym 2022 roku pełnowymiarowej inwazji Rosji na Ukrainę. Modlił się za "oblężony naród ukraiński i naród rosyjski" oraz o "przyszłość nadziei, a nie wojny".

Źródło: BBC

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną