Szef Rady Najwyższej Ukrainy zabrał głos w sprawie Wołynia

0
0
8
Rzeź na Wołyniu
Rzeź na Wołyniu / Wikimedia

Szef Rady Najwyższej Ukrainy Rusłan Stefanczuk podczas wystąpienia w polskim Sejmie zabrał głos w sprawie ludobójstwa na Wołoniu.

Szef Rady Najwyższej Ukrainy stwierdził: "Odważnie i głośno ogłosiliście całemu światu: nie ma zgody na dominacje siły nad prawem, nie ma zgody na łamanie zasad, według których wszyscy żyjemy. [...] Naród polski i nasz bliski sąsiad okazał bezwarunkową miłość wobec swego bliźniego, cały świat jest pod wrażeniem nadzwyczajnego człowieczeństwa i jednoczesnej determinacji Polaków".

Stefanczuk powiedział o ludobójstwie na Wołyniu: "Rozumiemy wasz ból po stracie swoich najukochańszych. Wszystkim rodzinom i potomkom ofiar ówczesnych wydarzeń na Wołyniu składam wyrazy szczerego współczucia i wdzięczności za podtrzymywanie światłej pamięci o swoich przodkach. Pamięci, która nie wzywa do zemsty ani nienawiści, ale służy jako ostrzeżenie, że nic takiego nigdy więcej nie powtórzy się między naszymi narodami".

Niestety jak zwykle nie nazwał rzeczy po imieniu, nie wskazał katów i ofiar, a jednocześnie nic nie powiedział o żadnym rozliczeniu. Wypowiedź ta była tak ogólna, że trudno powiedzieć, co Stefanczuk miał na myśli.

Źródło: Onet.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną