Żona gubernatora miała pomagać Epsteinowi, przestępcy seksualnemu

0
0
0
Jeffrey Epstein
Jeffrey Epstein / Wikimedia

Największy bank w USA twierdzi, że żona byłego gubernatora Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych pomagała skazanemu przestępcy seksualnemu Jeffreyowi Epsteinowi w domniemanej działalności przestępczej, pomagając mu unikać przepisów dotyczących monitorowania przestępców seksualnych, a także koordynować wizy, zatrudnienie i podróże dla jego ofiar.

Cecile de Jongh była "głównym kanałem Epsteina do rozprzestrzeniania pieniędzy i wpływów w całym rządzie", twierdzi JPMorgan Chase w dokumencie sądowym złożonym w czwartek w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Południowego Okręgu Nowego Jorku.

Jej mąż, John de Jongh, pełnił funkcję gubernatora amerykańskiego terytorium na Karaibach w latach 2007-2015.

"Przez dwie dekady Epstein utrzymywał relację quid pro quo z najwyższymi rangą urzędnikami" - stwierdziła instytucja finansowa w dokumencie sądowym. "Dawał im pieniądze, porady, wpływy i przysługi. W zamian oni chronili go, a nawet nagradzali".

JPMorgan Chase przedstawił zarzuty w ramach swojej obrony w procesie cywilnym wniesionym przez terytorium przeciwko niemu w zeszłym roku. W swojej skardze Wyspy Dziewicze zarzuciły, że bank "był niezbędny do funkcjonowania i ukrywania Epsteina".

Pozew ma na celu uzyskanie odszkodowania pieniężnego. Bank zaprzeczył swojej odpowiedzialności.

W oświadczeniu rzecznik prokuratora generalnego wysp powiedział: "JPMorgan Chase ułatwił nadużycia Jeffreya Epsteina i powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności za naruszenie prawa". Rzecznik nazwał zarzuty wobec Cecile de Jongh "oczywistą próbą odsunięcia winy od JPMorgan Chase, który miał prawny obowiązek zgłoszenia posiadanych dowodów na handel ludźmi przez Epsteina i nie zrobił tego".

 

Źródło: CNBC

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną