Śp. Alesia Puszkina wspomina Bogusław Rogalski, prezes Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin

0
0
0
RODZINA BOGUSŁAWA ROGALSKIEGO Z PRZYJACIELEM Z BIAŁORUSI, PRACUJĄCYM NAD KOPIĄ IKONY MATKI BOŻEJ GIETRZWAłDZKIEJ/FB
RODZINA BOGUSŁAWA ROGALSKIEGO Z PRZYJACIELEM Z BIAŁORUSI, PRACUJĄCYM NAD KOPIĄ IKONY MATKI BOŻEJ GIETRZWAłDZKIEJ/FB / ngopole

O śp. Alesiu Puszkinie wspominają jego znajomi i przyjaciele, których dzięki swojej aktywności artystycznej i otwarciu na innych ludzi, artysta miał sporo w rożnych krajach, również w Polsce. Nad Wisłą wybitny białoruski patriota i malarz przyjaźnił się między innymi z rodziną polityka oraz działacza polskiej wspólnoty chrześcijańskiej Bogusława Rogalskiego, prezesa Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin i byłego posła do Parlamentu Europejskiego. – podaje Portal Polaków ma Białorusi.

Polityk, gdy dowiedział się o śmierci Alesia Puszkina, zamieścił na Facebooku wzruszające wspomnienie o zmarłym przyjacielu:

W nocy z poniedziałku na wtorek w niewyjaśnionych okolicznościach zmarł Przyjaciel mojej rodziny Aleś Puszkin, artysta, malarz, białoruski opozycjonista.

Przebywał w więzieniu w Grodnie, skazany przez reżim Łukaszenki za patriotyzm. Przyjeżdżał do Gietrzwałdu, miejsca Objawień NMP, gdzie malował obrazy i napisał kopię ikony Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, która wisi w kaplicy w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Skromny, wielkiej Wiary w Boga, kochający Maryję, patriota, wielki artysta, zaprzyjaźniliśmy się, na zdjęciu Aleś ze mną, moją żoną i córką w trakcie pisania ikony dla prezydenta…

Odszedł tak, jak odchodzili Niezłomni, jak Bohater miłujący wolność…

Śpij Przyjacielu, niech Ci się Twoja wolna Ojczyzna przyśni. Matko Boża Gietrzwałdzka miej Go w swej Matczynej opiece…”

Przy swoim wpisie Bogusław Rogalski zamieścił zdjęcia oraz filmik, na którym śp. Aleś Puszkin został uwieczniony podczas pracy nad kopią ikony Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

ŹRÓDŁO: https://ngopole.pl/2023/07/12/sp-alesia-puszkina-wspomina-boguslaw-rogalski-prezes-zjednoczenia-chrzescijanskich-rodzin/

Źródło: ngopole.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną