Kanada promuje "wspomagane samobójstwo"

0
0
1
Wspomagane samobójstwo
Wspomagane samobójstwo / Pixabay

Liczba śmierci z powodu eutanazji, czyli wspomaganego samobójstwa w Kanadzie rośnie. Organizacje pro-life biją na alarm. W praktyce wygląda tak, że osoba która szuka pomocy jest informowana przez lekarzy, że… może popełnić wspomagane samobójstwo (MAID)

Angelina Ireland, prezes organizacji Pro-life Delta Hospice Society, utrzymuje, że nowe wytyczne zaproponowane przez Health Canada, sugerujące, że lekarze i pielęgniarki mają rozmawiać z pacjentami o eutanazji jako opcji, wynikają z zaburzonego systemu opieki zdrowotnej, który promuje śmierć nad życiem.

Eutanazja, czyli wspomagane samobójstwo

Nowe wytyczne, zatytułowane „Modelowy standard postępowania w zakresie pomocy medycznej w przypadku śmierci w celu zapewnienia spójnej i bezpiecznej praktyki w Kanadzie”, zostały opublikowane w marcu przez Health Canada. Wytyczne zostały opracowane przez niezależną Grupę Zadaniową ds. Standardów Praktyki Medycznego Wsparcia w Umieraniu (MAiD), która została utworzona przez Health Canada.

Sekcja 6 dokumentu, zatytułowana „Obowiązki wobec osób potencjalnie kwalifikujących się do MAID”, mówi, że lekarze i pielęgniarki muszą w efekcie poinformować pacjenta o dostępnych dla nich opcjach MAiD.

„[Lekarze/Praktykujące pielęgniarki] muszą podjąć rozsądne kroki w celu zapewnienia, że ​​osoby są poinformowane o pełnym zakresie dostępnych opcji leczenia w celu złagodzenia cierpienia”, zauważono w podsekcji 6.1.

Sekcja 6.2 brzmi: „[Lekarze/pielęgniarki] nie mogą zakładać, że wszystkie osoby potencjalnie kwalifikujące się do MAID są świadome, że MAID jest legalne i dostępne w Kanadzie”.

Sekcja 6.4 stanowi, że lekarze/pielęgniarki „muszą” odpowiadać na „wszystkie uzasadnione pytania osób dotyczące MAID lub dokonać skutecznego [skierowania/przeniesienia opieki] do innego [lekarza/pielęgniarki] lub programu, o którym wiadomo, że jest chętny do omówienia uprawnień do MAID."

Wzrost liczby eutanazji

Federalny liberalny rząd premiera Justina Trudeau zalegalizował eutanazję w 2016 r. Od tego czasu liczba zgonów w ramach programu MAiD gwałtownie wzrosła, a także kontynuowano dążenie do dalszego rozszerzania liczby osób, które mogą kwalifikować się do śmierci usankcjonowanej przez państwo.

Zezwolenie na MAiD dla osób cierpiących wyłącznie na choroby psychiczne było częścią ustępu ustawy  C-7 z 2021 r., który pozwolił również osobom przewlekle chorym – nie tylko śmiertelnie chorym – kwalifikować się do śmierci wspomaganej przez lekarza.

Rozszerzenie dotyczące chorób psychicznych pierwotnie miało wejść w życie w marcu. Jednak po masowym sprzeciwie ze strony grup pro-life, konserwatywnych polityków i innych, liberałowie pod rządami Trudeau opóźnili wprowadzenie pełnego efektu ustawy C-7 do 2024 r. poprzez  ustawę C-39 , która weszła w życie 9 marca.

Dr Sonu Gaind, który jest szefem psychiatrii w Sunnybrook Hospital w Toronto, a także byłym przewodniczącym zespołu MAID szpitala Humber River Hospital, powiedział, że martwi się, że kanadyjskie przepisy dotyczące eutanazji są zbyt szerokie.

„Rzeczywistość jest taka, że ​​przed tobą jest ktoś, kto cierpi i przychodzi do lekarza po pomoc, więc jest w trudnej sytuacji” – zauważył w raporcie iPolitics. „I szukają pomocy u kogoś, kto ich zdaniem ma wiedzę, aby im pomóc”.

Ostatnio głośno było o przypadku, w którym do szpitala zgłosiła się kobieta chora na depresję. Zamiast pomocy otrzymała informację o braku miejsc i sugestię, że może chce… rozważyć samobójstwo

 

WO

 

 

Źródło: LifeSiteNews

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną