Francja: konkurs na "innowacyjne" wykorzystanie nieruchomości kościelnych

0
0
5
Notre Dame
Notre Dame / Pixabay

Mistrz Super Bowl Harrison Butker nawiązał współpracę z Uniwersytetem Notre Dame, aby zaoferować nagrodę w wysokości 10 000 USD za innowacyjne wykorzystanie nieruchomości Kościoła katolickiego w świetle zmian społecznych i demograficznych.

We współpracy z Notre Dame's Church Properties Initiative (CPI), jednostką szkolnego Fitzgerald Institute for Real Estate, Butker i MDKeller, spółka holdingowa, której jest współzałożycielem wraz z Austinem Wrightem, wymyślili nagrodę, aby wyróżnić i wesprzeć osoby lub organizacje z odważnymi pomysłami na najlepsze wykorzystanie niedostatecznie wykorzystanej nieruchomości kościelnej.

"Jestem podekscytowany, że MDKeller współpracuje z Notre Dame i Fitzgerald Institute for Real Estate, ponieważ istnieje tak wiele możliwości, aby na nowo wyobrazić sobie, jak Kościół postrzega swoje nieruchomości i jak może to mieć pozytywny wpływ na przyszłe pokolenia katolików" - powiedział Butker w komunikacie prasowym Fitzgerald Institute for Real Estate.

"Mówiąc o nieruchomościach kościelnych, mamy na myśli coś więcej niż tylko fizyczne budynki. Mówimy o naszym dziedzictwie i ważne jest, abyśmy pracowali razem, aby zapewnić, że praca pokoleń katolików przed nami nie poszła na marne" - powiedział.

Kryteria przyznawania nagrody obejmują posiadanie śmiałej wizji, bycie "wyraźnie katolickim", innowacyjne wykorzystanie własności kościelnej, spełnienie "najwyższego i najlepszego wykorzystania" własności kościelnej oraz skupienie się na skali i zrównoważonym rozwoju.

Zwycięzca zostanie wybrany przez panel ekspertów, w skład którego wchodzą naukowcy, liderzy społeczności i "przedstawiciele", zgodnie ze stroną internetową Notre Dame.

 

Źródło: CatholicAgencyNews

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną