Ogromny chaos. Uciekło stu imigrantów. Pojawiło się szokujące nagranie (WIDEO)

0
0
10
zrzut ekranu
zrzut ekranu / Twitter

Do sieci trafiło właśnie szokujące nagranie z Sycylii. Oto co przedstawia.

W mieście Porto Empedocle na Sycylii doszło do niemałego chaosu. Niemal 100 imigrantów uciekło z ośrodka. Szukali wody i jedzenia. W zdarzeniu ranny został policjant. 

"„Sytuacja nieco się uspokoiła w porównaniu z wczoraj, ale (…) na powierzchni 2000 metrów kwadratowych jest 1200 osób. Ludzie szukają wody i jedzenia i próbują się wydostać, co często im się udaje” 

-powiedział burmistrz Porto Empedocle Calogero Martello. 

„Osoby, którym udaje się wyjść na ulice i które przechadzają się w grupkach, wywołują strach nawet w tych, na których najtrudniej wywrzeć wrażenie”

-dodał. Jego słowa cytuje agencja ANSA. 

Jak informują media w Porto Empedocle wciąż panuje chaos. 

 „Uciekli nie dlatego, że chcieli pójść w inne miejsce, lecz po to, by poszukać czegoś do jedzenia i picia. To naprawdę wstyd” 

-zaznaczył burmistrz. 

Sprawę skomentował także sekretarz generalny związku zawodowego policjantów. 

„W ostatnich godzinach sytuacja w Porto Empedocle stała się wybuchowa. Od wczorajszego wieczora na nabrzeżu jest około 1300 migrantów i tylko 20 funkcjonariuszy policji pilnuje tego terenu” 

-przyznał Domenico Pianese. 

„Tej nocy niektórzy migranci, w dużej mierze wciąż niezidentyfikowani, próbowali uciekać, przechodząc przez płot, i robiąc to, naparli na kordon policjantów, którzy próbowali powstrzymać ucieczkę. Jeden z funkcjonariuszy policji został ranny i zgłosił różne obrażenia, w tym zwichnięcie barku” 

-dodał. 

W sieci pojawiło się nagranie można je zobaczyć tutaj:

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną