Zuckerberg oskarzony o torpedowanie inicjatyw troski o nastolatków na Facebooku

0
0
1
Facebook
Facebook / Pixabay

Mark Zuckerberg osobiście odrzucił propozycje Mety dotyczące poprawy zdrowia psychicznego nastolatków, jak wynika z dokumentów sądowych.

CEO firmy Meta, Mark Zuckerberg, osobiście i wielokrotnie udaremniał inicjatywy mające na celu poprawę samopoczucia nastolatków na Facebooku i Instagramie, czasami bezpośrednio unieważniając niektórych ze swoich najwyższych rangą poruczników, zgodnie z wewnętrzną komunikacją upublicznioną w ramach toczącego się procesu przeciwko firmie.

Nowo ujawniona komunikacja w pozwie - złożonym pierwotnie przez Massachusetts w zeszłym miesiącu w sądzie stanowym - rzekomo pokazuje, w jaki sposób Zuckerberg zignorował lub zamknął najwyższe kierownictwo, w tym dyrektora generalnego Instagrama Adama Mosseri i prezesa ds. globalnych Nicka Clegga, którzy poprosili Zuckerberga, aby zrobił więcej, aby chronić ponad 30 milionów nastolatków korzystających z Instagrama w Stanach Zjednoczonych.

Ujawnione informacje podkreślają wpływ Zuckerberga na decyzje w Meta, które mogą mieć wpływ na miliardy użytkowników. Rzucają również światło na napięcia, które czasami pojawiały się między Zuckerbergiem a innymi urzędnikami Meta, którzy dążyli do poprawy samopoczucia użytkowników.

Zuckerberg zawetował propozycję z 2019 r., która wyłączyłaby tak zwane "filtry upiększające" Instagrama, technologię, która cyfrowo zmienia wygląd użytkownika na ekranie i rzekomo szkodzi zdrowiu psychicznemu nastolatków poprzez promowanie nierealistycznych oczekiwań dotyczących wizerunku ciała, zgodnie z nieredagowaną wersją skargi złożonej w tym tygodniu przez urzędników Massachusetts.

Po miesiącach siedzenia nad propozycją, Zuckerberg napisał do swoich zastępców w kwietniu 2020 roku, twierdząc, że istnieje "popyt" na filtry i że nie widział "żadnych danych" sugerujących, że filtry są szkodliwe, zgodnie ze skargą.

Pomimo wniosku Zuckerberga, propozycja cieszyła się szerokim poparciem, jak stwierdzono w pozwie, w tym ze strony Mosseri; szefowa polityki Instagrama, Karina Newton; szef Facebooka, Fidji Simo, i wiceprezes Meta ds. projektowania produktów, Margaret Gould Stewart. (Simo i Mosseri ubolewali w innych przypadkach, zgodnie z pozwem, że brak inwestycji w inicjatywy związane z dobrym samopoczuciem oznaczał, że Meta nie miała "mapy drogowej pracy, która pokazuje, że zależy nam na dobrym samopoczuciu").

Stewart po raz pierwszy przedstawił pomysł wyłączenia filtrów upiększających, powołując się na zalecenia naukowców i zewnętrznych doradców Mety, podczas gdy Newton napisał e-mail, dodając, że ma silne wsparcie ze strony działów, w tym "komunikacji, marketingu [i] polityki", jak podano w pozwie.

Źródło: CNN

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną