Franciszek skrytykował TĘ grupę chrześcijan

0
0
2
Franciszek
Franciszek / Pixabay

Papież Franciszek, stwierdził, że narzekający chrześcijanie nie dają wiarygodnego świadectwa Ewangelii.

Papież Franciszek powiedział w środę, że chrześcijanie, którzy są zawsze urażeni i pełni skarg, nie są wiarygodnymi świadkami Ewangelii, ponieważ radość jest niezbędnym składnikiem ewangelizacji.

"Ludzkość obfituje w braci i siostry czekających na słowo nadziei" - powiedział papież Franciszek na Placu Świętego Piotra 15 listopada.

Papież wyjaśnił, że ludzie dzisiaj, podobnie jak ludzie wszystkich czasów, potrzebują Ewangelii i potrzebują Jezusa, zwłaszcza żyjąc w społeczeństwie z "zinstytucjonalizowaną świeckością", która "pozostawia opuszczone przestrzenie religijnego znaczenia".

"To właściwy moment, by głosić Jezusa" - podkreślił papież Franciszek.

"Zanurzeni w dzisiejszym szybkim tempie i zdezorientowanym środowisku, my również możemy żyć naszą wiarą z subtelnym poczuciem rezygnacji, przekonani, że Ewangelia nie jest już słyszana i nie warto jej głosić. Możemy nawet ulec pokusie, by pozwolić "innym" pójść własną drogą" - dodał.

"Ale to jest właśnie czas, aby powrócić do Ewangelii, aby odkryć, że Chrystus jest zawsze młody i jest nieustannym źródłem nowości".

Papież Franciszek uczcił 10. rocznicę publikacji adhortacji apostolskiej Evangelii Gaudium (Radość Ewangelii) podczas środowej audiencji generalnej.

"Ewangelia jest głoszeniem radości" - powiedział. "Ewangelia jest uśmiechem, wywołuje uśmiech, ponieważ dotyka duszy dobrą nowiną".

wyjaśnił Franciszek: "To dlatego chrześcijanin, który jest niezadowolony, smutny chrześcijanin, niezadowolony, lub co gorsza, urażony lub ganiący chrześcijanin, nie jest wiarygodny. Taka osoba będzie mówić o Jezusie, ale nikt jej nie uwierzy!".

Papież poradził chrześcijanom, aby "pilnowali swoich uczuć" i pamiętali o "radości z posiadania zmartwychwstałego Jezusa".

Źródło: CatholicAgencyNews

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną