Szokująca decyzja Kosiniaka. TO wydarzy się niedługo

0
0
3
Kosiniak Kamysz
Kosiniak Kamysz / Flickr

W ostatnim czasie w mediach masowego przekazu pojawia się wiele informacji na temat opozycji, która najprawdopodobniej utworzy rząd. Teraz lider PSL Władysław Kosiniak Kamysz poinformował o pewnej skandalicznej decyzji. Oto o czym mowa.

Niedawno prezydent Andrzej Duda powierzył Mateuszowi Morawieckiemu misję utworzenia rządu. Nikt chyba nie wierzy jednak, że rząd utworzy Prawo i Sprawiedliwość. Coraz więcej mówi się, że zrobi to opozycja. Z tego też powodu w mediach pojawia się coraz więcej postulatów jakie chce wprowadzić. 

Tym razem szef Polskiego Stronnictwa Ludowego - Władysław Kosiniak Kamysz na swoim Twitterze poinformował, że Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało się na zlikwidowanie dofinansowania in vitro. Kosiniak dodał, że nowy rząd to zmieni. 

"Jedną z pierwszych decyzji rządu PiS było zlikwidowanie dofinansowania programu in vitro. Zmienimy to już w najbliższą środę i przywrócimy szansę na szczęście tysiącom polskich rodzin!"

-napisał na Twitterze. 

Przypomnijmy, że kwestia in vitro wpisana została w umowę koalicyjną. Jak dowiedzieć można się z koalicyjnego dokumentu chcą aby Polska zapewniła wsparcie dla par, które planują zostać rodzicami poprzez in vitro, a także dostęp do badań prenatalnych. 

Z kolei Małgorzata Kidawa Błońska z Koalicji Obywatelskiej poinformowała, że finansowanie in vitro przez państwo będzie pierwszą kwestią, z którą zmierzy się nowy rząd KO jeśli uda mu się wygrać wybory. 

Warto dodać, że Piotr Muller, który aktualnie jest rzecznikiem rządu zapowiedział, że sprawa dotyczącą in vitro znajdzie się w tzw. Dekalogu Polskich Spraw. 

"Będzie projekt, który myślę będzie istotny z punktu widzenia tych osób, które chcą założyć rodzinę, które mają też problemy z tym, aby faktycznie mieć dzieci. Można tak szeroko powiedzieć, że pojawi się kwestia in vitro"

-powiedział dzisiaj obecny rzecznik rządu Piotr Muller w rozmowie z Radiową Trójką. 

Myślicie, że opozycja zrealizuje swoje wszystkie postulaty? 

 

Źródło: Redakcja

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną