Potężna wpadka Konfederacji. Ekspert nie ma litości

0
1
14
Krzysztof Bosak
Krzysztof Bosak / https://commons.wikimedia.org/wiki/File:JKRUK_20190927_KRZYSZTOF_BOSAK_KIELCE_IMGP2283_%28cropped%29.jpg

W ostatnim czasie Konfederacja nie ma dobrej passy. Tragiczny wynik wyborczy, a następnie...kolejna wpadka. Eksperci nie mają dla nich litości. Oto, co zrobili posłowie tego ugrupowania.

W ostatnim czasie Konfederacja mierzy się ze spadkami poparcia w sondażach, a wielu publicystów, dziennikarzy oraz ekspertów ich niedawną kampanię ocenia jako tragiczną. Odejście od postulatów dotyczących krytykujących aborcję, ostrego stanowiska wobec Unii Europejskiej, a także eutanazji spowodowało, że sytuacja w tym ugrupowaniu politycznym nie jest obecnie najlepsza, a ich wyborcy czują się oszukani. 

Kilka dni temu Konfederacja zaliczyła kolejną, potężną wpadkę. Przygotowała projekt ustawy dotyczący kwoty wolnej od podatku. Problem w tym, że pojawił się tam poważny błąd. Jak przeczytać możemy w dokumencie  "kwota zmniejszająca podatek (...) wynosi 12-krotność minimalnego wynagrodzenia za pracę (...) ale nie może być niższa niż 60 000 zł".

Problem w tym, że "Kwota zmniejszająca podatek" to nie to samo co  "kwota wolna od podatku". Niekompetencje Konfederacji zdecydował się skomentować ekspert prezes Instytutu Finansów Publicznych dr Sławomir Dudek. Wszystko opisał na swoim koncie na portalu X (dawniej Twitter). 

Działanie Konfederacji skomentował jako "niekompetencję do kwadratu."

"1. Po pierwsze pomylili kwotę wolną z kwotą zmniejszającą podatek 2. Ponadto apeluję do wszystkich partii o koniec zmiany w prawie podatkowym na podstawie poselskich projektów. To jest niszczenie zaufania do systemu podatkowego. A gdzie konsultacje z Radą Dialogu Społecznego, gdzie konsultacje społeczne. Tak zaczynacie nowe otwarcie w legislacji podatków w Polsce?"

-czytamy w jego poście. 

Oryginalny post można zobaczyć tutaj:

 ZOBACZ TAKŻE: Cejrowski znów OSTRO o Konfederacji. Tak się kompromitowali (WIDEO)

Nie ma to jak zabieranie się za coś o czym nie ma się pojęcia...

 

Źródło: Redakcja

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną