Zaskakujący sondaż. Ogromny spadek poparcia dla jednego ugrupowania

0
0
3
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / https://www.flickr.com/photos/premierrp/23726219723/

Do Internetu trafił właśnie pewien zaskakujący sondaż dotyczący wyborów parlamentarnych. Jak widać w tym badaniu nastąpiły spore zmiany wobec jednego z ugrupowań politycznych. Chodzi przede wszystkim o spadek poparcia. Zobacz, o której partii mowa.

Wybory parlamentarne w Polsce miały miejsce już ponad miesiąc temu. Mimo to cały czas wiele mówi się o poparciu dla konkretnych ugrupowań oraz o tym kto ostatecznie utworzy rząd. Na ten moment zapadły już decyzje dotyczące wyboru nowego Marszałka Sejmu i wicemarszałków. W poniedziałek Mateusz Morawiecki ma poinformować wszystkich jak wyglądać będzie skład gabinetu. Jak widać jednak najbardziej prawdopodobne jest stworzenie rządu opozycji, na którego czele stanie Donald Tusk. 

Niedawno United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski opublikowało pewien zaskakujący sondaż dotyczący poparcia dla konkretnych ugrupowań politycznych. Jak się okazuje spory spadek odnotowała partia Donalda Tuska, z kolei Prawo i Sprawiedliwość wciąż znajduje się na najwyższym miejscu. 

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższym czasie, to wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, na które zagłosowałoby 31,3 proc. Na drugim miejscu znalazłaby się Koalicja Obywatelska z wynikiem  26,7 proc. Jest to spadek o ponad 3 pkt procentowe. Na trzecim miejscu pojawiłaby się Trzecia Droga z poparciem  14,4 proc. Próg wyborczy przekroczyłaby jeszcze Nowa Lewica oraz Konfederacja. Nowa Lewica otrzymałaby 10,4 proc poparcia. Na Konfederację zagłosowałoby z kolei  9,1 proc Polaków. Na inne partie swój głos oddałoby 2,2 proc. ankietowanych. Zdania nie ma 5,9 proc badanych. 

Frekwencja w tych wyborach wyniosłaby 63,8 proc. Badanie sondażowe przeprowadzone zostało w dniach: 17-19 listopada 2023 roku. Zrealizowane zostało metodą CAWI. Badanie zrealizowane zostało dla Wirtualnej Polski. O zdanie zapytano 1000 dorosłych Polaków. 

Jeśli wybory odbyłyby się w tę niedzielę, na które ugrupowanie oddalibyście swój głos?

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną