Rzecznik Praw Dziecka wybrana. Kim jest?

0
0
7
Monika Horna-Cieślak
Monika Horna-Cieślak / YouTube

Kandydatka KO, Lewicy i Trzeciej Drogi Monika Horna-Cieślak została wybrana na Rzecznika Praw Dziecka. Poparcia adwokatce udzieliła m.in. Naczelna Rada Adwokacka. Kim jest, jakie ma poglądy?

Jest prawnikiem po Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Prowadzi Kancelarię Adwokacką Monika Horna-Cieślak.

Na stronie Centrum Mediacji i Ekspertyz Sądowych znajduje się informacja na jej temat:

Osoby, które doświadczają przemocy psychicznej, fizycznej oraz seksualnej mogą otrzymać od niej pomoc prawną. Prowadzi liczne działania, które pomagają dzieciom m.in. działania legislacyjne, szkoleniowe, koordynuje projekty edukacyjne. Stworzyła liczne publikacje oraz badania odnośnie udziału osób najmłodszych w procedurach prawnych.

Głównie angażuje się w pomoc dzieciom, w tym w propagowanie  idei wymiaru sprawiedliwości przyjaznego dzieciom. Wygrała konkurs „Rising Stars – Liderzy Jutra 2019”. Otrzymała też I wyróżnienia w konkursie „Prawnik Pro Bono 2019„. Należy do Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, Przewodnicząca Sekcji Praw Dziecka. Poza tym jest też członkiem Komisji ds. współpracy z sądami przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie jak i również członkiem Zespołu, który przeciwdziała przestępczości przeciwko wolności seksualnej i obyczajności na szkodę osób małoletnich przy Ministerstwie Sprawiedliwości.

Jak twierdzi Oko.press jest to osoba, która "wesprze zarówno tęczowe piątki, jak i obchody Święta Zmarłych".

Mec. Horna-Cieślak odniosła się też do tematu, który dotyczy młodych osób LGBT+: Jak przyznała każde dziecko jest ważne, potrzebne

"Wiemy, że ta społeczność jest bardziej narażona na kryzysy psychiczne. Każdemu musimy zagwarantować pomoc. Dzieciom LGBT, tak jak i dzieciom, które wyznają religię katolicką. Tęczowe piątki będę wspierać tak jak obchody Święta Zmarłych, które organizują dzieci katolickie”

-zaznaczyła. 

Źródło: Do Rzeczy

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną