Kolejne zwycięstwo Trumpa. Coraz bliżej nominacji na kandydata Republikanów

0
0
0
Trump
Trump / Pixabay

Donald Trump wygrał republikańskie prawybory prezydenckie w Karolinie Południowej, jak donosi CNN, pokonując Nikki Haley na jej rodzinnym terenie, kończąc tym samym swoją passę we wczesnych stanach głosowania.

Zwycięstwo byłego prezydenta w stanie Palmetto, gdzie Haley była dwukrotnie wybierana na gubernatora, już jako zdecydowanego faworyta do zdobycia trzeciej z rzędu nominacji, prawie zakończyło wyścig - nawet jeśli Haley upiera się, że będzie walczyć co najmniej do przyszłego miesiąca.

Dominacja Trumpa w Karolinie Południowej nie była zaskoczeniem. Stan ten jest jednym z najbardziej konserwatywnych w kraju i popierał byłego prezydenta za każdym razem, gdy brał udział w wyborach. Według sondażu przeprowadzonego przez CNN wśród wyborców biorących udział w prawyborach, ponad 4 na 10 określiło się jako osoby związane z ruchem MAGA, podczas gdy około 8 na 10 określiło się jako osoby konserwatywne. Tylko jedna trzecia respondentów uznała prezydenta Joe Bidena za prawowitego zwycięzcę wyborów w 2020 roku.

Zarówno Biden, jak i Trump przeszli do kampanii w wyborach powszechnych kilka tygodni temu, ale decyzja Haley o rozegraniu wyścigu była drażniąca dla byłego prezydenta, który pozycjonuje się, aby zamknąć swój uścisk na aparacie politycznym GOP.

Podczas gdy wynik w Karolinie Południowej nigdy nie był tak naprawdę wątpliwy - większość sondaży wskazywała, że Trump ma od 25 do 30 punktów przewagi - wciąż pozostaje kilka nierozwiązanych szczegółów. Najważniejsze z nich: Ilu delegatów może zdobyć Haley? Karolina Południowa daje większość swoich łupów zwycięzcy w całym stanie, ale także rozdaje delegatów zwycięzcy w każdym z siedmiu okręgów kongresowych.

CNN przewidywało późną sobotnią noc, że Haley wygra 1. okręg kongresowy stanu i jego trzech delegatów.

Zwycięstwo Haley w okręgu nie zmieni trajektorii wyścigu, ale może powiedzieć nam coś o drodze Trumpa.

Podczas gdy czekamy, oto wnioski z prawyborów prezydenckich GOP w Karolinie Południowej w 2024 roku.

Źródło: CNN

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną