Sztuczna inteligencja w celu poprawy efektywności call center: nowe możliwości zwiększenia wydajności

0
0
0
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / Internet

Callcenter odbierają i wykonują setki połączeń dziennie. Kontrola efektywności całej tej komunikacji zawsze była trudna i czasochłonna, ponieważ należało słuchać wielu rozmów i ręcznie analizować każdą z nich. Z pomocą technologii sztucznej inteligencji możliwa jest optymalizacja tych procesów.

Ringostat stworzył produkt, który natychmiast analizuje, który natychmiast analizuje wszystkie rozmowy, pomagając zwiększyć wydajność i poprawić jakość usług. Ta innowacja zmieni sposób, w jaki działają nowoczesne call center.

Automatyzacja i chatboty

Jednym z kluczowych zastosowań AI w call center jest automatyzacja rutynowych zadań. Chatboty obsługiwane przez sztuczną inteligencję mogą odpowiadać na proste pytania, udzielać podstawowych informacji i kierować klientów do odpowiednich działów. 

Służy to do optymalizacji przepływów pracy, pozwala to zaoszczędzić czas, dzięki temu menedżerowie mogą skupić się na ważniejszych i bardziej złożonych zadaniach.

Analiza sentymentu

Niektóre narzędzia, oparte na sztucznej inteligencji, mogą już rozpoznawać nastrój rozmówców. Na przykład wirtualna telefonia Ringostat dla centrów obsługi telefonicznej ze wbudowaną sztuczną inteligencją rejestruje w czasie rzeczywistym ogólny nastrój rozmowy, a także emocje klienta i pracownika. Dane te są zawarte również w raporcie połączenia.

Dzięki danym dostarczanym przez AI można szybko rozwiązywać problemy klientów, aby nie pozostali rozczarowani po komunikacji. Przyczynia się to do poprawy obsługi klienta.

Zaawansowana analiza danych

Technologia AI pomoże analizować duże ilości danych call center, aby określić trendy i wzorce, poprawić typowe błędy lub wykorzystać udane przypadki do opracowania skryptów. Pozwala to zwiększyć wydajność i ulepszyć strategie obsługi klienta.

Monitorowanie i coaching pracowników

Sztuczna inteligencja wbudowana w wirtualną telefonię dla callcenter analizuje każdą rozmowę. Raport zawiera ogólne podsumowanie, a także szczegóły: powód rozmowy główny temat, treść i kluczowe frazy. Ułatwia to również pracę, na przykład, jeśli trzeba ocenić, w jaki sposób menedżerowie prezentują określone produkty. Sztuczna inteligencja podsumowuje również rozmowę i zaleca kolejne kroki w celu zamknięcia sprzedaży.

Dzięki tym danym można:

  • monitorować pracę;
  • doskonalić umiejętności menedżerów, którzy wymagają poprawy;
  • zwiększyć wydajność zespołu.

Jeśli podczas rozmowy pojawią się trudności, spory lub złożone zastrzeżenia, sztuczna inteligencja również je zapisze, aby kierownictwo mogło pomóc w ich rozwiązaniu. Możliwa jest również analiza, jakie problemy są najczęściej zgłaszane do callcenter i czy zespół radzi sobie z rozwiązaniem tych spraw. W razie potrzeby można zapewnić dodatkowe szkolenia.

Przypadki użycia AI w call center

Wśród klientów Ringostat, którzy już wdrożyli sztuczną inteligencję do analizy połączeń, są duże firmy z własnymi call center lub działami obsługi połączeń. Wszystkie z nich zgłaszają doskonałe wyniki: zwiększenie efektywności i oszczędność czasu dzięki automatyzacji, oraz dokładne analizy połączeń, które przyczyniają się do poprawy jakości usług. 

Przykładowo, szkoła komputerowa Hillel IT School dziesięciokrotnie skróciła czas poświęcany na analizę połączeń telefonicznych za pomocą technologii AI.

Przyszłość call center z AI

Sztuczna inteligencja zmienia zasady gry w branży callcenter. Pomaga zwiększyć produktywność, zaoszczędzić czas i poprawić poziom usług.

Jeśli chcesz wyprzedzić konkurencję i wprowadzić innowacje do swoich procesów, zwróć się do niezawodnego dostawcy telefonii AI z potwierdzoną historią sukcesów. Ringostat pomoże Ci dostosować technologię do Twoich procesów, aby osiągnąć najlepsze wyniki.

 

Źródło: Redakcja

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną