Doradca papieża o dekryminalizacji homoseksualizmu
Prefekt Dykasterii Nauki Wiary, kardynał Victor Manuel Fernández, przy okazji opublikowanej deklaracji Dykasterii "Dignitas Infinita" w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej, nazywając ją dokumentem "fundamentalnym" dla przypomnienia, że "każdy ma swoją niezbywalną godność". W tym kontekście domagał się dekryminalizacji homoseksualizmu.
Dokument miał nosić tytuł "Al di là di ogni circostanza" ("Poza wszelkimi okolicznościami"), aby podkreślić fakt, że każdy mężczyzna, kobieta, dziecko - urodzony we Włoszech lub Etiopii, w Izraelu lub Gazie, wewnątrz lub poza granicą, w konflikcie lub w pokoju - i w każdej kulturze lub stanie życia, ma "tę samą, ogromną, niezbywalną godność", której żadna wojna, podporządkowanie lub prawo sprzeczne z prawami człowieka, takie jak prawa niektórych krajów, które potępiają zbrodnię homoseksualności, nie mogą odebrać ani zmniejszyć.
Zamiast tego, tytuł "Dignitas Infinita" został wybrany dla dokumentu Kongregacji Nauki Wiary opublikowanego dzisiaj, 8 kwietnia, po pięciu latach pracy, aby ponownie ogłosić w bardziej bezpośredni sposób zawsze wpływowe przesłanie chrześcijaństwa, a mianowicie, że "Bóg kocha wszystkich... nieskończoną miłością". Innymi słowy, słowa, które papież św. Jan Paweł II skierował do grupy osób niepełnosprawnych, z którymi spotkał się w Niemczech podczas jednej ze swoich niezliczonych podróży zagranicznych.
Kardynał Victor Manuel Fernández, prefekt Dykasterii Nauki Wiary, ujawnił powyższe szczegóły na konferencji prasowej w poniedziałek w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej, co było jego pierwszym publicznym wydarzeniem w Biurze Prasowym z udziałem dziennikarzy z całego świata.
Kardynałowi towarzyszył sekretarz Dykasterii Nauki Wiary, monsignore Armando Matteo, oraz profesor Paola Scarcella, wykładowca na uniwersytetach Tor Vergata i Lumsa w Rzymie, która również mówiła do obecnych o godności osób niepełnosprawnych.
Źródło: washingtonpost.com