Rosja zdobyła pięć przygranicznych wiosek w obwodzie charkowskim

0
0
3
Pożar w obwodzie charkowskim
Pożar w obwodzie charkowskim / YouTube

Rosyjskie wojsko twierdzi, że zajęło pięć wiosek w regionie Charkowa na granicy z Ukrainą w ramach nowej ofensywy, podczas gdy władze ukraińskie stwierdziły, że odpierają ataki i "walki trwają".

Rosja rozpoczęła swój niespodziewany atak transgraniczny w piątek, dokonując dwóch ataków w północnej Ukrainie w piątek, co prezydent Wołodymyr Zełenski nazwał "nową falą działań kontrofensywnych" ze strony Rosji.

Dokładny cel nie jest jasny, ale Moskwa może próbować stworzyć strefę buforową, aby ograniczyć ukraińskie ataki na terytorium Rosji lub próbować osłabić i odwrócić uwagę i tak już słabo rozciągniętych sił Kijowa.

W oświadczeniu rosyjskie Ministerstwo Obrony stwierdziło, że nowe ugrupowanie wojskowe o nazwie Siewier (Północ) "wyzwoliło" kilka wiosek, co odzwierciedla rosyjskie zaprzeczenie ukraińskiej państwowości.

"W wyniku operacji ofensywnych, jednostki Grupy Sił Siewier wyzwoliły Borysówkę, Ogurcowo, Pletenevkę, Pylną i Strelechię" - napisano w oświadczeniu, dodając, że rosyjskie wojska zajęły również wioskę Keramik w regionie donieckim, dalej na południe.

Źródło: CNN

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną