Pożar w Kampinoskim Parku Narodowym. Minister przerwał milczenie

0
0
4
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / Internet

W niedzielę doszło do licznych pożarów w Warszawie. Tym razem poinformowano, że kolejny pożar wybuchł w Kampinoskim Parku Narodowym. Spłonęło 2500 m kw. lasu. Do sprawy odniósł się wiceminister. Oto, co powiedział.

Kolejny pożar miał miejsce w Kampinoskim Parku Narodowym doszło w Janówku. Jak się okazało na szczęście nikt nie ucierpiał. O wszystkim poinformowała w mediach społecznościowych Komenda Powiatowa PSP w Nowym Dworze Mazowieckim.

„W niedzielę zastęp PSP z Nowego Dworu Mazowieckiego został zadysponowany do pożaru lasu na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w miejscowości Janówek. W wyniku pożaru spaleniu uległo około 2500m2 powierzchni lasu. Nikt nie został ranny” 

-możemy przeczytać w komunikacie. 

Na temat tego zdarzenia wypowiedział się wiceminister klimatu i środowiska Mikołaj Dorożała. W mediach społecznościowych poprosił wszystkich o zachowanie spokoju w komunikacji medialnej w sprawie z sytuacją, która miała miejsce w stolicy Polski - Warszawie. Dodał, że kłania się strażakom, dla których niedziela była niezwykle trudnym dniem. 

„Jestem po rozmowie z dyrektorem Kampinoskiego Parku Narodowego. Był dziś niewielki pożar, który został szybko ugaszony. Kłaniam się nisko strażakom w tym trudnym dla Was dniu. Apeluję o zachowanie spokoju w komunikacji medialnej w związku z sytuacją w Warszawie”

-napisał wiceminister klimatu i środowiska Mikołaj Dorożała w jednym ze swoich wpisów. 

Do sieci trafiły także zdjęcia z tego zdarzenia, które opublikowane zostały na Facebooku Komendy Powiatowej Nowego Dworu Mazowieckiego. Można je zobaczyć tutaj:

Przypomnijmy, że w niedzielę w Warszawie doszło do licznych pożarów m.in pożar w wieżowcu, czy pożar w składowisku śmieci. W tym pierwszym zginęły dwie osoby. 

"Pali się składowisko śmieci. Dopiero przyjechaliśmy i zaczęliśmy działania. Pożar objął teren 15 na 20 metrów"

-mówiono.

 

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną