USA zatwierdzają potencjalną sprzedaż broni do Izraela

0
0
3
Joe Biden
Joe Biden / Autorstwa Adam Schultz - https://www.whitehouse.gov/administration/president-biden/ (direct download link), Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=103323939

Administracja Bidena nieoficjalnie poinformowała czołowych prawodawców, że zatwierdziła potencjalną sprzedaż broni i amunicji do Izraela o wartości ponad miliarda dolarów.

Jest to pierwsza propozycja sprzedaży broni dla Izraela, która dotarła do ustawodawców, odkąd administracja wstrzymała pakiet broni, aby wywrzeć presję na Izrael, by nie atakował miasta Rafah w południowej Strefie Gazy.

Doradcom kongresowym zapewniono anonimowość w celu omówienia politycznie wrażliwego transferu broni, który nie został jeszcze upubliczniony.

Wall Street Journal jako pierwszy doniósł o planach, które nadal muszą zostać sfinalizowane przez obie strony i nie oczekuje się, że przyniosą jakiekolwiek dostawy przez kilka lat.

Rozważany pakiet obejmuje około 700 milionów dolarów na amunicję do czołgów, 500 milionów dolarów na pojazdy taktyczne i 60 milionów dolarów na pociski moździerzowe, potwierdzili doradcy.

Powszechną praktyką Departamentu Stanu jest dzielenie się wstępnymi szczegółami potencjalnej sprzedaży z Kongresem, zanim zostaną one sfinalizowane, a czołowi przywódcy Komisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów i Senackiej Komisji Spraw Zagranicznych mają możliwość zablokowania transakcji.

Źródło: POLITICO

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną