Trzy czwarte osób LGBTQ+ w UE uważa się za dyskryminowane

0
1
17
LGBT
LGBT / Pixabay

Trzy czwarte osób LGBTQ+ w UE uważa, że ich rządy nie robią wystarczająco dużo, aby walczyć z dyskryminacją i nietolerancją.

Według nowych danych opublikowanych w tym tygodniu, Europa nie chroni osób LGBTQ+ przed rosnącą przemocą, pomimo pewnych postępów legislacyjnych, twierdzą lewicowe i ideologiczne organizacje praw człowieka.

Najnowsza ocena opublikowana w środę przez grupę ILGA-Europe, działającą na rzecz osób LGBTQ+, wykazała, że Polska, Włochy i Czechy pozostają w tyle, jeśli chodzi o wysiłki na rzecz ochrony tych grup. Częściowo kraje te nie posiadają kompleksowych przepisów lub polityk przeciwko mowie nienawiści i przestępstwom z nienawiści na tle orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej.

Opublikowane we wtorek badanie Agencji Praw Podstawowych UE również wskazuje na niewielką poprawę w latach 2019-2023, jeśli chodzi o zwalczanie nienawiści i przemocy wobec społeczności LGBTQ+. Liczba osób LGBTQ+, które doświadczyły przemocy motywowanej nienawiścią, w tym ataków fizycznych i seksualnych, w ciągu pięciu lat poprzedzających badanie wzrosła z 11 procent w 2019 roku do 14 procent w 2023 roku.

Pomimo więc gigantycznej pracy ideologicznej, poprawności politycznej, polityki medialnej, tzw. osoby LGBTQ+ i tak czują się prześladowane.

Źródło: POLITICO

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną