Atak ukraińskich dronów na rafinerię w Rosji

0
0
7
Rafineria
Rafineria / Pixabay

Według regionalnego dowództwa operacyjnego, 17 maja w nocy wybuchł pożar w rafinerii ropy naftowej w mieście Tuapse w rosyjskim Kraju Krasnodarskim po ataku drona.

Rosyjska obrona powietrzna rzekomo zestrzeliła w nocy 102 ukraińskie drony, w tym 44 nad Krajem Krasnodarskim, twierdzi rosyjskie Ministerstwo Obrony.

Według dowództwa operacyjnego Kraju Krasnodarskiego, rafineria ropy naftowej w Tuapse zapaliła się po upadku fragmentów drona. Rosyjskie kanały Telegram udostępniły wideo pokazujące dym unoszący się nad miastem.

Pożar został podobno ugaszony. Nie zgłoszono żadnych ofiar. Ukraińscy urzędnicy nie skomentowali tych doniesień.

Drony i pociski rakietowe uderzyły również w rafinerię ropy naftowej i port morski w rosyjskim mieście Noworosyjsk we wczesnych godzinach porannych 17 maja, powodując eksplozje i przerwy w dostawie prądu, podał rosyjski kanał informacyjny Telegram Astra.

Ataki na rosyjskie cele energetyczne wywołały krytykę ze strony amerykańskich urzędników, którzy dali jasno do zrozumienia, że Waszyngton nie popiera ukraińskich ataków na rafinerie ropy naftowej, powołując się na obawy, że może to zagrozić globalnemu rynkowi energii.

W odpowiedzi prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział, że Kijów ma prawo użyć własnej broni, by uderzyć w głąb Rosji.

Źródło: kyivindependent.com

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną