Św. Franciszek Ksawery - patron nowego papieża? Zapowiedź drugiej kontrreformacji i bolesny cios dla lewicy

0
0
0
/

13 marca 2013 kolegium kardynalskie powierzyło Tron Piotrowy argentyńskiemu kardynałowi jezuicie Jorge Mario Bergoglio. Ojciec Święty przyjął imię Franciszka. Można podejrzewać, że jego patronem może być jezuita święty Franciszek Ksawery.



Francisco de Gassu y Javier urodził się w 1506 na zamku Javier w hiszpańskim królestwie Navarry. Jego ojciec wykładał na bolońskim uniwersytecie. W wieku lat 19 Franciszek udał się studiować teologię w Paryżu.
 

We Francji poznał błogosławionego Piotra Favre i świętego Ignacego Loyolą. Cała trójka wspólnie postanowiła stworzyć zakon jezuitów by stać się armią kościoła w wojnie z bezbożnymi protestantami Lutra. Przyjaciele przyjęli wspólnie śluby zakonne w 1534 roku.

Kiedy nie udało im się wyjechać do Ziemi Świętej udali się do Rzymu, gdzie w 1537 roku Franciszek wraz z braćmi zakonnymi otrzymał święcenia kapłańskie. W 1540 roku Paweł III zaakceptował powstanie Towarzystwa Jezusowego, którego Franciszek wraz Ignacym był założycielem.

W 1541 Franciszek z Portugalii wyruszył w niebezpieczną i morderczą podróż na misje do Indii. Jej pierwszy etap zakończył się w Mozambiku. Drugi etap zakończył się na wyspie Sokotry, leżącej na południe od Półwyspu Arabskiego. Po ponad roku podróży misjonarz dotarł do wyspy Goa – centrum portugalskich kolonii w Indiach.

 

Nowy papież świata! Boży wybór >>
 

W Indiach niósł ewangelie ubogim poławiaczom pereł. Wszędzie tworzył stacje misyjne w których tubylcy mogli samodzielni trwać w wierze.

 

Papież dla świata zmęczonego materializmem >>
 

W 1549 roku Franciszek udał się z kolejną misją do Japonii. W 1551 powrócił do Indii. Celem kolejnej pielgrzymki były Chiny. W Chinach w 1552 zmarł. Cudownie zachowane zwłoki przewieziono do Goa.

W w 1619 roku papież Paweł V ogłosił Franciszka błogosławionym. W 1622 roku papież Grzegorz XV kanonizował Franciszka wraz z Ignacym Loyolą, Filipem Nereuszem, Teresą z Avila i Izydorem Oraczem. Papież Pius X w 1910 roku ogłosił świętego Franciszka patronem Dzieł Krzewienia Wiary, a kolejny papież Pius XI w 1927 roku ogłosił go wraz ze świętą Teresą od Dzieciątka Jezus głównym patronem misji katolickich. Święty Franciszek jest też patronem Indii, Japonii i marynarzy. Orędownikiem w czasie zarazy i burz – które były jego doświadczeniem w podróżach misyjnych.

W ikonografii przedstawia się go z gorejącym sercem, krabem, krzyżem, laską pielgrzyma, i stułą. Jego listy w których opisał swoje doświadczenia na misjach stały się podstawą pracy misyjnej kościoła na całym świecie. To dzięki metodzie szacunku dla kultury tubylców, poznania ich tożsamości, ukazania ich kulturą zbawczej misji Jezusa, katolicyzm odniósł trumf w Azji, Afryce i Ameryce Południowej.

Ciekawostką w wyborze papieża Franciszka jest to, że w pewnym stopniu spełnia on przepowiednie o czarnym papieżu. Jest pierwszy papieżem jezuitą. W antykatolickiej propagandzie generała zakonu Jezuitów, ze względu na zasługi zakonu w ekspansji i rekonkwiście katolicyzmu, nazywano „czarnym papieżem”.

 

Ks. Ryszard Halwa nie pomylił się typując skąd będzie pochodził papież. VIDEO >>

Kardynał Jorge Mario Bergoglio urodził w 1936 roku w Buenos Aires w wielodzietnej rodzinie należącej do klasy średniej. Jest absolwentem chemii i filozofii. Do zakonu jezuitów wstąpił w 1958. W 1969 przyjął święcenia kapłańskie. W 1998 roku został pierwszym arcybiskupem jezuitą. W 2001 został kardynałem.

Wielokrotnie wypominał lewicowym władzom Argentyny powszechną pauperyzacje, ma bardzo złe relacje z lewicową prezydent Argentyny Cristina Elisabeth Fernández de Kirchner, która cieszy się sympatią i marksistów, i społeczności żydowskiej.

Nowy papież jest więc wielkim zwolennikiem wtrącania się kościoła w politykę. Lewica zarzuca Kardynałowi Jorge Mario Bergoglio, że miał bardzo dobre relacje z nacjonalistyczną dyktaturą wojskową i jest przeciwny posoborowym zmianom w Kościele.

Jan Bodakowski

Źródło: prawy.pl

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną