Z kraju

Anna Maria Anders ma mandat senatora

anders_anna_mariaTo, co nie udało się w ostatnich wyborach do Senatu, stało się faktem w wyborach uzupełniających – Anna Maria Anders wygrała w okręgu nr 59 (część województwa podlaskiego). O zwycięstwie kandydatki PiS poinformowała już oficjalnie Okręgowa Komisja Wyborcza w Białymstoku.

Na Anders oddano 30 661 głosów (47,26 proc.), dzięki czemu udało jej się wyprzedzić popieranego przez PO i Nowoczesną kandydata PSL Mieczysława Bagińskiego, który zdobył 26 618 głosów (41,03 proc.).

Anders wcześniej została przewodniczącą Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnikiem prezesa Rady Ministrów ds. dialogu międzynarodowego.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

6 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra