Z zagranicy

ISIS chce ukrzyżować księdza w Wielki Piątek

isisKsiądz Tom Uzhunnalil, który 4 marca dostał się w ręce Państwa Islamskiego, ma być ukrzyżowany za 2 dni.

Ksiądz Uzhunnalil pracował w Jemenie w domu starców prowadzonym przez siostry Misjonarki Miłosierdzia. 4 marca dom starców został zaatakowany przez dżihadystów. Cztery z pięciu sióstr zakonnych zostało zamordowanych (jedna przeżyła, bo schowała się w lodówce), zginęło również kilkunastu seniorów. O księdzu Tomie słuch zaginął. Pojawiały się pogłoski, że zaginął. Tymczasem kapłan został uprowadzony przez napastników.

Wczoraj ISIS ogłosiło, że salezjanin jest w ich rękach i jest torturowany. Ogłoszono również, że w najbliższy piątek, kiedy katolicy obchodzić będą Wielki Piątek, ksiądz zostanie ukrzyżowany.

Źródło: Malaysia Herald

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

20 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra