Geje profanują pamięć ofiar Powstania w Getcie Warszawskim
Podczas gdy Żydzi w ciszy i skupieniu będą oddawać hołd pomordowanym przez Niemców w Powstaniu w Getcie Warszawskim, geje, lesbijki, biseksualiści i transseksualiści będą bawić się w najlepsze na LGBT Film Festival w warszawskiej Kinotece.
70 lat temu, 19 kwietnia 1943 r., rozpoczęła się ostateczna likwidacja Getta Warszawskiego przez niemieckiego okupanta. Trwała ona do 15 maja. W obliczu śmierci, walkę z Niemcami podjęło ponad tysiąc żołnierzy Żydowskiej Organizacji Bojowej i Żydowskiego Związku Wojskowego Żydzi byli wspierani przez polskie organizacje konspiracyjne.
Według niemieckich szacunków, w starciach z niemieckim okupantem zginęło 7000 Żydów, ponad 6000 Żydów Niemcy spalili żywcem, 50 000 Żydów Niemcy zamordowali po wywiezieniu do Treblinki i innych obozów koncentracyjnych. Podczas pacyfikacji Powstania Niemcy dopuszczali się niewyobrażalnie sadystycznych zbrodni.
Tymczasem, gdy Warszawa obchodzi 70. rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim, a rodziny ofiar niemieckiego terroru uronię łzę i zapalą znicz dla upamiętnienia ofiar straszliwej zbrodni, w tym samym czasie (19-25 kwietnia) trwa LGBT Film Festival, na którym geje, lesbijki, biseksualiści i transseksuliści będą bawić się w najlepsze oglądając sobie niewyszukane filmy, zagryzając to wszystko popcornem i popijając coca-colą.
LGBT Film Festival to coroczny festiwal najnowszych i najpopularniejszych, długo i krótko metrażowych, lesbijskich, gejowskich, biseksualnych, trans płciowych, filmów z całego świata.
Podczas pokazów będzie można zobaczyć premiery różnych filmów m.in. jak: „Cloudburst” o związku dwu lesbijek emerytek, „Cruising” z Al Pacino o policjancie, który łapie mordercę gejów, „J do” o małżeństwach gejów, „I Am Nasrine” o nieszczęściu dotykającym ukrytego geja z Iranu, „How to Survive a Plague” historia walki z gejów z republikanami o pomoc medyczna dla chorych na AIDS i inne równie "pasjonujące filmowe historie".
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że gdy cały żydowski świat będzie opłakiwał swoich rodaków zamordowanych w bestialski sposób, w tym samym czasie na festiwalu w Warszawie będzie pokazywany film „Undressing Israel: Gay Men In The Promised Land”... film aktora porno o życiu gejów w Tel Awiwie.
Mało tego. Imprezami towarzyszącymi festiwalowi filmów LGBT będą m.in. inauguracja "Półki LGBT" przy winie Barefoot z Kalifornii w Warszawskiej MiTo art.café.books, koncert Pawlaka i Pigońskiego w Warszawie, alkohol po promocyjnych cenach w klubokawiarni niebieski Poznań, after party z tańszym alkoholem w Coffee Planet we Wrocławiu, występ kabareciarza Przemysława Pilarskiego w Warszawie, after party w Łodzi.
Dodajmy, że partnerami festiwalu są m.in. Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych, których operatorem jest państwowa instytucja kultury podległa Ministerstwu Kultury - Filmoteka Narodowa, wspierająca finansowo kina i dostarczająca im atrakcyjnych filmów. Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych finansuje też Polski Instytutu Sztuki Filmowej i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Kolejnymi partnerami festiwalu są: Polski Instytutu Sztuki Filmowej, którego radę powołuje Minister Kultury, warszawska Kinoteka, jednostka samorządu terytorialnego Poznania Centrum Kultury Zamek, a także Warszawska Szkoła Filmowa Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy czy pozarządowy Duński Instytut Kultury działający pod honorowym patronatem Jej Królewskiej Wysokości Księżnej Mary.
Do partnerów festiwalu gejowskiego należą także takie uznane firmy i marki jak np. Hotel Polonia z Wrocławia czy Watch Docs - warszawski festiwal filmów o prawach człowieka.
Partnerami medialnymi festiwalu są natomiast m.in.: portal aktivist.pl, Krytyka Polityczna, portal TOKFM.PL, informacyjny portal o warszawskiej kulturze placdefilad.com (rekomendacje tego portalu są wyświetlane na ekranach w pociągach warszawskiego metra i autobusach miejskich).
Nie łatwo się domyślić, że państwowe instytucje kultury, które są zaangażowane w gejowski festiwal finansowane są z naszych pieniędzy. Dodatkowo niesmaczne jest organizowanie w tym samym terminie co obchody Powstania w Getcie festiwalu o podłożu seksualnym.
Można zrozumieć, że środowiska "kochających inaczej" nie mają wyobraźni w tej materii, ani wyczucia powagi sytuacji. Dziwi jednak fakt, że Filmoteka Narodowa czy Polski Instytutu Sztuki Filmowej - publiczne instytucje nie zauważyły niestosowności równolegle odbywającego się festiwalu do ciężaru wspomnień okrągłej rocznicy.
Jan Bodakowski
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? WESPRZYJ NAS!
Pobierz bezpłatny program do rozliczania PIT-ów, który za Ciebie wypełni zeznanie podatkowe, a 1 % przekażesz automatycznie dla naszego wydawcy, Fundacji SOS - Obrony Poczętego Życia:
Działania Fundacji można także wesprzeć wpłacając pieniądze na konto: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001 lub skorzystać z szybkiej wpłaty przez internet >>
Źródło: prawy.pl