Z zagranicy

Szokujące ustalenia ze śledztwa: planowali zamach na Francję

isis_ksiazkiOrganizatorzy zamachu na Brukselę chcieli przeprowadzić drugi,w ielki zamach na Francję, ale w ostatniej chwili zmienili plany – wynika ze śledztwa francuskich służb.

Informację potwierdzili dziś rano prokuratorzy belgijscy prowadzący śledztwo w sprawie zamachu w Brukseli.

Z tych informacji wynika, że terroryści liczyli, że chaos, który został wywołany po zamachu w Paryżu, sparaliżuje służby odpowiedzialne za ochronę państwa. Miały się one nie spodziewać, że we Francji będzie miał miejsce kolejny atak. W grę wchodziły miasta m.in. Lyon i Lille.

Jednak w ostatniej chwili zamachowcy zmienili plany. Uznali, że wygodniej będzie im przeprowadzić zamach w Brukseli – miejscu bliskim zamieszkania i ukrywania się każdego z nich.

Jak zaznaczyła prokuratura, ze śledztwa wynika, że planowane zamachy miały zabić więcej osób niż w Paryżu.

Źródło: Christian Today/Reuters

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra