Z zagranicy

Kolejne zbrodnie islamistów na chrześcijanach

prawy.pl_images_nowe_rozne_a_z_i_isis_izraelW miejscowości Al Quarytain wymordowano co najmniej 21 chrześcijan.

Szokujące informacje o cierpieniach chrzescijan ujawili przedstawiciele Syryjskiego Kościoła Ortodoksyjnego. Twierdzą oni, że przed wojną domową w mieście mieszkało około 2 tysiące chrześcijan. Gdy latem 2015 roku miasto zdobyli dżihadyści, zaczeły się prześladowania chrześcijan. Potwierdzono na razie zabójstwa 21 wyznawców Chrystusa. Dokładna liczba jest trudna do oszacowania, ponieważ nie wiadomo ilu chrześcijan uciekło. Niektórzy zostali zastrzeleni podczas próby ucieczki, inni za kare za złamanie narzuconego im przez bojowników prawa.

Dziś w mieście mieszka 360 chrześcijan.

Źródło: Christian Today

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

169 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra