Z kraju

Uroczystość ku czci św. Stanisława

swStanislawTysiące wiernych, wśród nich premier Beata Szydło i przewodniczący klubu PiS Ryszard Terlecki, wzięło udział w uroczystościach ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika, które odbyły się w Krakowie.

Tysiące wiernych wzięły wczoraj w Krakowie udział w uroczystych obchodach ku czci św. Stanisława – biskupa i męczennika, jednego z patronów Polski. W tradycyjnym pochodzie z Wawelu na Skałkę wzięli udział m.in. premier Beata Szydło, przewodniczący klubu PiS Ryszard Terlecki, minister nauki Jarosław Gowin, oraz przedstawiciele harcerzy, strażaków i organizatorów Światowych Dni Młodzieży.

Uroczystościom przewodniczył prymas Polski – arcybiskup Wojciech Polak. W trakcie homilii odprawionej na dziedzińcu klasztoru, prymas nawoływał do zgody narodowej.

W imię wewnętrznej wolności mamy jednoznacznie stawać po stronie krzywdzonych i słabych, ofiar niesprawiedliwości i szaleńczego gniewu, nawet jeśli zrodziłby się on z konieczności uzdrowienia zaistniałej sytuacji.  Chrzest nie zwalnia nas z nieustannego opowiadania się po stronie prawdy i dobra – mówił prymas w homilii podczas mszy odprawionej na dziedzińcu klasztoru.

Święty Stanisław zginął w kwietniu 1079 roku po konflikcie z ówczesnym królem Bolesławem II Szczodrym. W sprawie okoliczności jego śmierci historycy do dziś są podzieleni.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

49 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra