Z kraju

Stwórzmy prawdziwą księgę ZASŁUG Wojciecha Jaruzelskiego

Kolejne osoby chcą mieć swój wkład w księdze „zasług” gen. Jaruzelskiego. Utworzone na Facebooku wydarzenie „Stwórzmy prawdziwą księgę „zasług” Wojciecha Jaruzelskiego” bije rekordy popularności.

 

Inicjatywa „Stwórzmy prawdziwą księgę „zasług” Wojciecha Jaruzelskiego” jest odpowiedzią Stowarzyszenia Młodzi dla Polski, Stowarzyszenia KoLiber, Studenci dla Rzeczpospolitej, Sapere Audena na informację o tym, że lewicowi politycy chcą utworzyć księgę zasług twórcy stanu wojennego w Polsce. Okazją do tego są 90-te urodziny gen. Jaruzelskiego, które przypadają 6 lipca.

„Nie możemy zrozumieć, dlaczego niektórzy nie ustają w próbach wynoszenia na piedestał osoby, która była odpowiedzialna za tak wiele decyzji politycznych i militarnych, wymierzonych bezpośrednio w naszych rodaków, walczących o odzyskanie przez Polskę suwerenności” – napisali twórcy wydarzenia.

„Nie możemy zrozumieć – dodają przedstawiciele organizacji patriotycznych – dlaczego środowiska określające się mianem antyrasistowskich, bronią generała, który współuczestniczył w planowaniu oraz realizacji czystek antysemickich i antysyjonistycznych”.

 

W odpowiedzi na ten apel kolejne osoby dopisują „zasługi” gen. Jaruzelskiego, dzięki którym ocieplenie jego wizerunku staje się coraz bardziej nie możliwe. Dla przykładu należy przytoczyć wpis jednego z uczestników wydarzenia, podpisanego jako Grzesiek Palka, „wśród odznaczeń człowieka honoru: dwukrotny order Lenina, ordery KRLD i Mongolii”. Inni internauci polecają by przed 6 lipca przypomnieć sobie dokument Grzegorza Brauna „Towarzysz generał”.

„Ruch Narodowy planuje 6 lipca zablokować wszystkie wejścia do Sejmu, aby nie doszło do hucpy politycznej na cześć zaprzańca Jaruzelskiego. co o tym sądzicie?” – pyta Ziemowit Piast Kossakowski.

Niestety, jednak z przykrością trzeba przyznać, że choć „zasług” w internetowej księdze może być wymienionych nawet i milion, w dniu urodzin Jaruzelskiego media głównego nurtu wymieniać będą te z pierwszej księgi. Dlaczego? Może dlatego, że w tamtej wpis ma dać m.in. Urban czy też Kwaśniewski, a w tej zainicjowanej przez patriotyczne stowarzyszenia może to zrobić każdy z nas…

Więcej o wydarzeniu: facebook.com/events/375423102557411/

 

Agata Bruchwald

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

276 komentarzy

276 Komentarzy

  1. home security camera

    15 listopada 2017 at 13:05

    To protect family members from impairment?

  2. Negative Services

    14 grudnia 2017 at 11:30

    I could not resist commenting. Exceptionally well written!|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra