Z kraju

Byłeś na Kongresie Ruchu Narodowego? Stracisz pracę

Jeden z działaczy Ruchu Narodowego, ma w poniedziałek otrzymać wypowiedzenie z pracy. Jak twierdzi Robert Winnicki – lider organizacji, to polityczna zemsta za udział w kongresie narodowców w dniu 8 czerwca.  

 

Robert Winnicki, członek Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego, dziś na Facebooku napisał:

"Republika okrągłego stołu kontratakuje. Rozpoczęły się prześladowania za udział w kongresie Ruchu Narodowego. Nagonka, m.in. Gazety Wyborczej, doprowadza do wyrzucenia z pracy członka sztabu RN na Pomorzu. Kolega Piotr Dziadul, pracujący dotychczas w urzędzie wojewódzkim, w poniedziałek ma otrzymać wypowiedzenie".

Przypomnijmy, że tuż po kongresie Ruchu Narodowego oprócz tradycyjnego oskarżania narodowców przez lewicę i środowiska Gazety Wyborczej o faszyzm, do grona krytyków na niespotyką dotąd skalę zgodnie dołączyły wszystkie środowiska i partie sceny politycznej.

Reprezentujący rząd i Platformę Obywatelską minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz na łamach "Gazety Wyborczej" stwierdził, że "narodowcy rodzą chaos, antyspołeczeństwo i przemoc".

Wespół z rządem Ruch Narodowy zaatakowało środowisko "Gazety Polskiej", która oskarżyła narodowców o incydentalny występ Bohdana Poręby, według portalu niezalezna.pl "wysokiego aparatczyka PZPR". Portal pominął przy tym całkowicie fakt – co może dziwić ze względu na prawicowy charakter mediów Tomasza Sakiewicza – , że głównym gościem kongresu był Zygmunt Goławski, żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych i zesłaniec syberyjski.

W pokongresowych ocenach pojawiła się również bardzo groźna zapowiedź w stosunku do uczestników kongresu: "Obserwować. Uważać. Zapamiętać nazwiska i buzie. Powpisywać do rejestrów”. Nie wypowiedział je jednak ani funkcjonariusz policji czy ABW, czy nadgorliwy komunista ze skrajnie lewicowego pisma "Brzask", ale intelektualny przywódca… liberałów – Wojciech Sadurski.

Roberta Winnickiego na naszym portalu skrytykował także jeden z liderów Prawicy RP – Marian Piłka pisząc: "Może Ruch Narodowy nie zamierza wpływać na politykę państwa, tylko budować swoją popularność na permanentnej kontestacji – stawiając znak równości między dzisiejszym rządem a opozycją? Niestety, choć taki relatywizm ocierałby się o nihilizm – pytanie nie jest teoretyczne".
 
W przesłanym przez biuro prasowe komunikacie Ruch Narodowy zapowiada, że szykuje pomoc prawną, sprawę nagłośni, a "działacza narodowego nie pozostawi bez wsparcia.".

AG
fot. I.Fryszkowski/prawy.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

11 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra