Z kraju

Kongres Nowej Prawicy wyrzucił ustawę śmieciową do kosza

Dziś o 13:00 pod Ratuszem w Warszawie odbył się happening Kongresu Nowej Prawicy, podczas którego członkowie partii, sympatycy oraz przechodnie podarli ustawę śmieciową i wyrzucili ją do kosza. Tam także swoje symboliczne miejsce znalazły partie zasiadające w parlamencie, które odpowiadają za obecny stan rzeczy.

 

Akcja cieszyła się dużym powodzeniem wśród przechodniów, którzy z uwagą przysłuchiwali się krytyce ustawy śmieciowej, prezydent miasta, a także rządów PO. Z chęcią przyłączali się do akcji, pytając przedstawicieli Kongresu Nowej Prawicy o potrzebne ich zdaniem zmiany.

Janusz Korwin-Mikke jako pierwszy ogłosił, że wystartuje w nadchodzących wyborach samorządowych na urząd prezydenta Warszawy. Zapowiedział, że jeśli wygra, odwoła wszystkich urzędników odpowiedzialnych za wprowadzanie ustawy śmieciowej oraz chaos komunikacyjny w stolicy. Jego zdaniem Warszawa wymaga fundamentalnych zmian. Przedstawiał sympatykom i przechodniom swoją receptę na uczciwą, nieskorumpowaną, a przede wszystkim sprawną władzę samorządową.

Grzegorz Sowa – człowiek, który formalnie wypowiedział umowę ZUS-owi, znów dał wyraz obywatelskiego nieposłuszeństwa zapowiadając, że nie uzupełni deklaracji śmieciowej. Obnażył on słabość bubla prawnego, jakim jest ustawa śmieciowa, oraz wymienił jej mankamenty. Wezwał do odrzucenia nowych regulacji i pozostawienia starych zasad. Stwierdził również, że wyrzucanie śmieci do lasu powinno być powstrzymane przez przeznaczone do tego służby – Straż Miejską i Policję.

Młody szef stołecznego KNP Piotr Palutkiewicz przypomniał, że ustawa śmieciowa została uchwalona w 2011 roku. – Oznacza to, że przez 24 miesiące administracja samorządowa nie była sobie w stanie poradzić w rozpisaniem przetargu i wyłonieniem firmy odpowiedzialnej za wywóz śmieci. Tak jest zawsze, gdy władza odbiera obywatelowi kontrolę nad własnymi sprawami. Tylko KNP chce ograniczyć ten proceder – jest to jedyna realna alternatywa, gdyż wszystkie pozostałe opcje polityczne opowiadają się za rozrostem słabego państwa.

Anna Karbowska
Źródło: informacja prasowa
fot. sxc.hu

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

15 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra