Z kraju

Zjazd i reaktywacja oficjalnej młodzieżówki Unii Polityki Realnej

W dniach 15-16 czerwca 2013 roku w Warszawie odbył się oficjalny zjazd młodzieżówki UPR. Jest ona wraz z partią jedną z organizacji wchodzących w skład budowanego Ruchu Narodowego. Młodzież na spotkaniu podsumowała dotychczasową działalność oraz przyjęła nową formułę działalności powołując stowarzyszenie „Młodzi dla Polityki Realnej”.

 

Zjazd rozpoczął się o godzinie 12:30 w sobotę 15 czerwca. Poza rozmowami organizacyjnymi swoją obecnością zaszczycił nas znany publicysta Rafał Ziemkiewicz, który jest jednym z doradców Ruchu Narodowego oraz sympatykiem UPR. Podzielił się z uczestnikami swoją oceną obecnego stanu Polski, a także utwierdzał w przekonaniu, że młode osoby powinny walczyć w polityce o swoje poglądy. Dzień zakończył się imprezą integracyjną. W niedzielę natomiast na miejscu zjazdu pojawił się jeden z członków rady decyzyjnej Ruchu Narodowego – Krzysztof Bosak. Opowiadał o swoich doświadczeniach w działalności społeczno – politycznej, a także wskazywał rolę Ruchu Narodowego na obecnej scenie politycznej. Ostatnią prelekcję wygłosił prezes UPR – Bartosz Józwiak, który odpowiadał na pytania uczestników o plany partii w najbliższym czasie.

Na zakończenie zjazdu uczestnicy podjęli decyzję o zmianie formuły działania i powołali Stowarzyszenie „Młodzi dla Polityki Realnej”, którego celem na być promowanie idei konserwatywno – liberalnych zawartych w programie UPR poprzez działalność zarówno społeczną jak i polityczną. Wybrano także zarząd organizacji: Mateusz Stefaniak – prezes, Damian Wroński – wiceprezes.

Na zjeździe w ciągu dwóch dni pojawiło się 25 osób z takich miast jak: Warszawa, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Lublin oraz Olsztyn. Przedstawiciele tych regionów w najbliższym czasie powołają własne oddziały stowarzyszenia.

Źrodło: informacja prasowa
Na zdjęciu: Bartosz Jóźwiak – prezes UPR, fot. Jan Bodakowski/prawy.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra