Co tak naprawdę promuje KUL. Gender, Baumana i Krytykę Polityczną?
Kilka dni temu katolików zmroziła wiadomość, że na KUL – u, wszak uczelni, na którą regularnie w Kościołach w całym kraju zbierane są ofiary, młodzież będzie mogła studiować gender. Jak się okazuje to jeszcze nie koniec. Uczelnia zawiązuje sojusz z Ośrodkiem Brama Grodzka, a co za tym idzie z mjr. KBW Z. Baumanem i Krytyką Polityczną. Sprawę opisał "Nasz Dziennik".
Jak podaje dzisiejszy „Nasz Dziennik” od nowego roku akademickiego duchowym patronem Ośrodka Brama Grodzka, którego partnerem naukowym jest major Zygmunt Bauman, funkcjonariusz komunistycznego aparatu represji, będzie Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
KUL, we współpracy z Bramą Grodzką, planuje cykl wykładów z ideologii gender. Nurt ten na początku roku bardzo mocno skrytykował Benedykt XVI, akcentując jej pseudonaukowy i sprzeczny z chrześcijańską antropologią charakter oraz mówiąc o „oczywistym i głębokim błędzie teorii i podporządkowanej jej rewolucji antropologicznej”.
O wyjaśnienie sprawy do rektora uczelni ks. prof. Antoniego Dębińskiego zwrócił się ks. bp Wiesław Mering. Metropolitę włocławskiego zaniepokoiły doniesienia prasowe na temat nowej oferty wykładów pod szyldem „Gender: feminizm, queer studies, men’s studies”.
„Uprzejmie proszę o pilne wyjaśnienie sprawy, a zwłaszcza o odpowiedź, czy program został przygotowany we współpracy z Ośrodkiem Brama Grodzka – Teatr NN, czyli środowiskiem bliskim ’Krytyce Politycznej’ i skrajnej lewicy. Będę zobowiązany za dołączenie programu planowanych wykładów” – napisał ksiądz biskup.
Rektor KUL na pytanie biskupa odpowiedział w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”. Ksiądz rektor oświadczył, że nie wie, „na jakiej podstawie pada stwierdzenie, że Ośrodek ’Brama Grodzka – Teatr NN’ jest znany z propagowania homoseksualizmu i feminizmu”. Rektor woli widzieć ten ośrodek jako „samorządową instytucję kultury, znaną ze swej bogatej działalności dokumentacyjnej wielokulturowej i wieloreligijnej historii miasta”.
Jak podał dzisiejszy „ND” duchowym patronem „samorządowej instytucji kultury” jest mjr Zygmunt Bauman, którego sowiecką przeszłość boleśnie obnażyła akcja kibiców Śląska Wrocław i działaczy NOP na Uniwersytecie Wrocławskim.
Z kolei Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN sam siebie określa jako instytucję budującą „krajobraz kulturowy swojego miejsca (Lublin, Lubelszczyzna), w autorski sposób opowiadając o jego dziedzictwie kulturowym i historycznym. Obraz jest rzeczywiście bardzo „autorski”.
Osoby zaangażowane w działalność Ośrodka Brama Grodzka jednocześnie aktywnie działają w typowo lewackich formacjach, takich jak Studnia Pamięci, Homo Faber, Kolektyw Tektura oraz Amnesty International Lublin. Organizują wystawy, pikiety antyfaszystowskie itp. Kolektyw Tektura wspierał m.in. działania Koalicji 11 Listopada, która zorganizowała blokadę Marszu Niepodległości w 2011 r. w Warszawie, wspólnie z niemieckimi antyfaszystami, którzy bili Polaków na ulicach miasta przy biernej postawie policji.
Trzy lata temu ośrodek gościł Klub „Krytyki Politycznej” z debatą o „fobiach społecznych: rasizmie, antysemityzmie, mizoginii i homofobii”. Rok temu organizował debatę z udziałem Magdaleny Środy i Tomasza Kitlińskiego, uczestnika akcji „Niech nas zobaczą”, promującej homoseksualizm.
Pod szyldem przywracania wielokulturowego wymiaru historii miasta, w którym podpisano Unię Lubelską, akt cementujący istnienie wielokulturowej I Rzeczypospolitej kryje się dość dyskretna sieć powiązań z inicjatywami propagującymi homoseksualizm, ideologię gender, feminizm, anarchizm, lewactwo i tzw. kulturę niezależną. Instytucja nie jest oczywiście niezależna od dotacji publicznych, czerpie z kasy Lublina. Kroplówką podtrzymującą te inicjatywy przy życiu są pieniądze podatników.
Jeśli ujawnione przez „Nasz Dziennika” plany KUL na najbliższe miesiące ziszczą się to Polacy nie tylko z podatków będą finansować propagowanie ideologii gender, ale i z ofiar składanych na niedzielną tacę.
Agata Bruchwald
Źródło: naszdziennik.pl
Źródło: prawy.pl