Polskość

Robert Winnicki: Internetowi eksperci od Kościoła

Przy różnych okazjach, jak np. ciągnącej się od jakiegoś czasu awantury wokół, chcącego ustawiać wiarę i Kościół według własnego widzimisię, księdza Lemańskiego, ujawniają się domorośli "eksperci od Kościoła".

 

Czym taki ekspert się charakteryzuje? Bardzo często tym, że jego znajomość Kościoła i katolicyzmu jest wprost proporcjonalnie odwrotna do częstotliwości, z jaką się na te tematy wypowiada. Jak internet długi i szeroki można naczytać się "ekspertów" od Dekalogu, twierdzących, że "katolik nie może służyć w wojsku, bo 5. przykazanie", od katechizmu, dowodzących np. "Chrystus nauczał, że każda wiara jest dobra" albo od Kodeksu Prawa Kanonicznego, oburzonych na to, że biskup "wtrąca się w sprawy parafii". Na pęczki liczyć można "znawców" historii Kościoła, czerpiących swą nie-wiedzę, np. z "Imienia Róży" Umberto Eco…

Śmieszne są tyrady takich "ekspertów". Bo rzeczywiście, w katolicyzmie pod wieloma względami nie dzieje się dobrze. Ale nie dlatego, że Kościół nie chce przemilczeć kpin z religii, poprzeć homopropagandy, stanąć ramię w ramię z lewicowym establishmentem czy wyprzeć się swojej misji i tożsamości. Nie, jeśli w Kościele dzieje się źle, to głównie dlatego, że Lemańskich i im podobnych się namnożyło i że liberalny rak toczy jego struktury. Że upada dyscyplina, począwszy od doktrynalnej i liturgicznej.

Niestety, "eksperci" zazwyczaj tego nie wiedzą. Bo ich poziom wiedzy o Kościele orbituje wokół kolejnych okładek Lisowego "Newsweeka"… Dlatego mam dla nich radę – najpierw zostań aktywnym katolikiem, a dopiero potem dziel się swoją "troską" z Kościołem i całym światem.

Robert Winnicki
Autor jest jednym z liderów Ruchu Narodowego, honorowym prezesem Młodzieży Wszechpolskiej.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

107 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra