Rodzina

Francja będzie eksperymentować na ludzkich embrionach

314 członków francuskiego parlamentu opowiedziało sie za legalizacją badań na ludzkich embrionach, przeciw było 223 osób. Biskupi Francji nie kryją oburzenia i podkreślają, że nowe prawo zostało przyjęte "prawie bez żadnej dyskusji parlamentarnej".

 

Ustosunkowując się do ostatnio przyjętej ustawy zezwalającej na badania na ludzkich embrionach  biskup Rennes Pierre d´Ornellas, odpowiedzialny we francuskim episkopacie za sprawy bioetyczne podkreślił: – Zezwolenie na badania na embrionach ludzkich zostało wprowadzone spokojnie i po cichu.

W rozmowie z Radiem Watykańskim hierarcha zaznaczył, że do uchwalenia ustawy doszło z powodów taktyczno – partyjnych.

– Było tak, że socjaliści, mający większość w parlamencie, chcieli pokazać opozycji, że są zjednoczeni. Nie chodzi o sumienie pojedynczego polityka, lecz partyjno polityczne myślenie. Nie było żadnych dyskusji. Nagle pojawił się projekt ustawy i stanął pod głosowanie. Zrobiono to kosztem nienarodzonego życia – jednoznacznie określił działania rządzących bp d´Ornellas.

Biskup odpowiedzialny za sprawy bioetyczne we francuskim episkopacie przypomniał rządzącym, że Kościół katolicki nie boi się szerokiej debaty na temat badań na embrionach.

– Wysłuchanie odmiennych opinii i ich przemyślenie jest konieczne i chrześcijańskie – zaznaczył bp d´Ornellas.

– Chodzi o ludzki ekosystem. Jeśli nie będziemy mieli respektu dla życia to uderzy w nas natura. Nauka nie może kierować polityką i być nadużywana dla jej celów. Państwo musi zamiast tego chronić ekosystem ludzkiego życia. W tym sensie ekologia znaczy pełny respekt dla godności człowieka – powiedział specjalista od spraw bioetycznych francuskiego episkopatu..

Ustawę zezwalającą na eksperymenty na ludzkich embrionach Zgromadzenie Narodowe Francji przyjęło 16 lipca 314 głosami, przeciwko było 223 głosy. Wcześniej jej projekt przegłosował Senat.

Według nowego prawa znoszącego zakaz z 2011 roku dokonywania tego typu eksperymentów, naukowcy będą mogli "w określonych warunkach" prowadzić badania na embrionach. Zwolennicy nowej ustawy twierdzą, że chodzi o wykrywanie mechanizmów pozwalających na badanie chorób o przyczynach genetycznych i zastosowanie najnowszych form leczenia.

Agata Bruchwald
Źródło: www.fundacjasos.pl, prolife.com.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. Pinoy Channel

  4 listopada 2017 at 22:18

  Watch Live Pinoy Channel Tv Shows On pinoy Tambayan

 2. Pinoy Channel

  9 listopada 2017 at 13:33

  Very great info can be found on blog . „Time discovers truth.” by Lucius Annaeus Seneca.

 3. Jak Stworzyc Strone Html

  7 grudnia 2017 at 16:28

  Dead written content , regards for selective information .

 4. Buy Viagra Online

  12 grudnia 2017 at 15:06

  }

 5. Negative Services

  15 grudnia 2017 at 05:24

  }

 6. Negative Services

  15 grudnia 2017 at 16:48

  It’s an amazing paragraph in support of all the internet viewers; they will obtain benefit from it I am sure.|

 7. cheap nfl jerseys

  11 maja 2018 at 08:24

  I’m gone to tell my little brother, that he should also pay a quick visit this weblog
  on regular basis to obtain updated from hottest information.

 8. Pingback: My Homepage

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra