Polskość

Tłusta leniwa i głupia

prawy.pl_images_nowe_stories_media_felietonisci_miloszmichalKto? Współczesna Europa, która jest jednocześnie bogata i słaba. Wyjątkowo złe połączenie. Kiedy w historii jakieś państwo, czy miasto było jednocześnie bogate i słabe jego koniec bywał tragiczny. Przeważnie padało ofiarą jakichś wędrujących nomadów – vide przykład Rzymu w V wieku n.e., albo agresywnych i lepiej zorganizowanych sąsiadów, jak Rzeczpospolita w końcu wieku XVIII.

Jednym z działów kryminalistyki jest wiktymologia, czyli nauka o ofiarach przestępstw. Bowiem wbrew temu co uważa większość ludzi nie wszyscy przestępcy są tępymi osiłkami, tylko potrafią wcześniej zrobić świetny research. I jeżeli ktoś jest zapasioną o trzydzieści kilo pierdołą życiową, która poci się przy zawiązywaniu sznurówek, to jest ofiarą idealną.

Dodatkowo jeżeli chodzi w markowych ciuchach, ma wypasiony telefon, a gotówka wypycha mu kieszeń, to może być prawie pewien, że dostanie w twarz, a jego dobra materialne przejdą w obce, bardziej ich godne ręce.

Dodatkowo kiedy przestępca ma pewność że albo ofiara przestępstwa w ogóle go nie zgłosi, albo w przypadku zgłoszenia sąd bandytę pogłaszcze po główce, powie, żeby więcej tego nie robił i wypuści to majętny grubas może liczyć na regularne dostawanie po papie. Dobrobyt generuje w ludziach lenistwo, od którego już krok do lenistwa umysłowego, czyli pospolitej tępoty. Przykładem mogą być starożytni mieszkańcy greckiej Beocji. Otóż, kiedy cała Grecja raźno biegała za kozami, owcami i świniami, albo łowiła wszystko co się nadawało do jedzenia wokół wybrzeży półwyspu to Beoci byli na ich tle mocno uprzywilejowani. Mieli żyzną dolinę, w której wszystko było w stanie urosnąć (głównie zboże). I to dwa razy do roku. Beoci zatem, w przeciwieństwie do reszty Greków, chodzili zawsze najedzeni, a wysiłek, który musieli włożyć w zdobycie czegoś do żarcia było kilkukrotnie mniejszy, niż w przypadku innych Achajów. W efekcie cała Grecja uważała mieszkańców Beocji za leniwych i… ociężałych umysłowo.

Dzisiejsza Europa jest jak gorsza wersja Beocji – najedzona do pęknięcia, przeżarta do cna konsumpcjonizmem i pozbawiona jakichkolwiek idei. Bogata, słaba, głupia i stara – ponieważ jak się spojrzy na procesy demograficzne to można się załamać. Efekty już widać. Watahy śniadolicych przybyszów traktują Europę jak pospolitą dziwkę, którą można, a nawet trzeba zgwałcić, a później im ona za to powinna jeszcze podziękować i… zapłacić. Cóż, kto zna grecką mitologię ten wie, że Europa to było pewne dziewczę, które król greckich bogów Zeus porwał i pokrył (według niektórych także zapłodnił) pod postacią byka. Biorąc pod uwagę, co tysiące śniadolicych, muzułmańskich byczków dzisiaj wyprawia w Europie można stwierdzić, że historia lubi się powtarzać.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. Apvewp d

    2 maja 2020 at 02:35

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra