Z kraju

Instytut Polski w Kijowie odwołał projekcję filmu „Wołyń”, bo tak zalecił ukraiński MSZ

ukrainska-recenzja-wolynia2Takiego skandalu dawno nie było. Instytut Polski w Kijowie odwołał pokaz filmu Wojciecha Smarzowskiego oraz dyskusję, która miała się odbyć po projekcji. Powód? Do ambasady RP na Ukrainie dotarło pismo, w którym ukraiński MSZ „usilnie zaleca” stronie polskiej odwołanie tego wydarzenia.

O sprawie poinformowała dyrektor Instytutu Ewa Figiel. Wyjaśniła, że powodem odwołania projekcji były zalecenia ukraińskiego MSZ. Do ambasady RP na Ukrainie dotarło pismo, w którym ukraiński MSZ „usilnie zaleca” stronie polskiej odwołanie imprezy. – Coś takiego zdarzyło się po raz pierwszy. Jestem zdziwiona, że film fabularny wywołuje aż takie emocje, tym bardziej, że strona ukraińska pozbawia się możliwości zapoznania się z tym filmem – skomentowała Figel.

Nie wiadomo, czy będzie reakcja polskiego MSZ w tej sprawie, ale znając spolegliwość ministra Witolda Waszczykowskiego wobec neobanderowców i Ukrainy, nie należy raczej na nią liczyć.

Źródło: RMF24

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

19 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra