Z zagranicy

Szok! 4-latka ofiarą środowisk proaborcyjnych

Jak się okazuje środowiska proaborcyjne nie tylko walczą o prawo do zabijania dzieci nienarodzonych ale i nie lubią także tych, już narodzonych. Boleśnie przekonała się o tym 4-latka we Francji. Dziewczyna, która wraz z rodzicami, brała udział w pokojowej manifestacji prolife została uderzona kamieniem w głowę.

 

Lewaccy bojówkarze zaatakowali osoby modlące się w obronie życia dzieci poczętych i rodziny na ulicach jednego z francuskich miast – Nancy.

Około 100 osobowa grupa ekstremistów z organizacji La Horde, wznosząc rewolucyjne i „antyfaszystowskie” hasła chciała uciszyć „katolickich fundamentalistów” odmawiających Różaniec. Ponad głowami policjantów, którzy tworzyli kordon ochronny, lewaccy bojówkarze obrzucili obrońców życia kamieniami i innymi przedmiotami.

W czasie ataku ucierpiała 4-latka. Dziewczynka, która modliła się wraz z rodzicami i trojgiem rodzeństwa otrzymała cios kamieniem w skroń. Krwawiąc i płacząc dziecko schroniło się pod płaszczem mamy. Ojciec rodziny odmówił osobistej eskorty policji, gdyż, jak podkreślał, nie ufa jej. Z tych samych powodów rodzina nie złożyła skargi w związku z incydentem.

Organizatorem modlitewnej manifestacji w Nancy była organizacja "SOS Tout – Petits". W miniony weekend w całej Francji zorganizowano 30 podobnych, pokojowych demonstracji z okazji 27. rocznicy powstania "SOS Tout – Petits". Na zorganizowanie pikiety obrońców życia i rodziny nie zezwolono jednak w Paryżu przed jednym ze szpitali, gdzie dokonuje się większości aborcji w stolicy Francji.

Organizacja "SOS Tout – Petits" została założona w 1986 roku, w Paryżu. Z organizacją identyfikują się osoby świadome, że życie ludzkie jest święte od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Celem organizacji jest jego obrona poprzez modlitwę.

Francuzi są świadomi, że aborcja istniała zawsze, lecz dzisiaj stała sie elementem walki ideologicznej. We Francji aborcja została pozbawiona sankcji prawnych w 1975 roku. Od 1982 roku ubezpieczenie zwraca koszty aborcji. W 1975 roku zbrodnia została prawnie zaakceptowana.

 

"SOS Tout – Petits" domaga sie zniesienia prawa do aborcji. "SOS Tout – Petits" organizuje manifestacje odmawiając Różaniec w miejscach publicznych, w pobliżu centrów aborcji . Stowarzyszenie informuje również czym jest aborcji poprzez organizację konferencji, spotkań z młodzieżą, dyskusji.

tekst i fot. Agata Bruchwald

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra