Kościół

MEDYTACJE EWANGELICZNE Z DNIA 16 stycznia 2017 r.

Poniedziałek – Ewangelia (Mk 2, 18-22).

Uczniowie Jana i faryzeusze mieli właśnie post. Przyszli więc do Jezusa i pytali: «Dlaczego uczniowie Jana i uczniowie faryzeuszów poszczą, a Twoi uczniowie nie poszczą?»

Jezus im odpowiedział: «Czy goście weselni mogą pościć, dopóki pan młody jest z nimi? Nie mogą pościć, jak długo mają pośród siebie pana młodego. Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, a wtedy, w ów dzień, będą pościć.

Nikt nie przyszywa łaty z surowego sukna do starego ubrania. W przeciwnym razie nowa łata obrywa jeszcze część ze starego ubrania i gorsze staje się przedarcie. Nikt też młodego wina nie wlewa do starych bukłaków. W przeciwnym razie wino rozerwie bukłaki. Wino się wylewa i bukłaki przepadną. Raczej młode wino należy wlewać do nowych bukłaków».

Cała historia jest o nas. Jak zwykle.

Po pierwsze dlatego, że dokładnie każdy człowiek przechodzi swój osobisty czas nawrócenia, gdy prawdziwie staje się nowym człowiekiem. Gdy w końcu opuszcza swoje stare życie i rzuca się w Chrystusa, a cała sytuacja jest jak ogromna uczta Miłości czystej, uzdrawiającej nas do końca.

Tego nowego życia w Chrystusie nie da się pojąć oceną perspektywy starego życia, dlatego tak ciężko jest osobom, żyjącym własnym starym życiem pojąć tych, którzy rzucili się już w nowe życie.

Każdy jednak ma tu swój czas i trudno jest wytłumaczyć żyjącym bez Boga, jak to jest żyć z Bogiem. Punktem krytycznym jest bowiem nie żadna tłumacząca wszystko definicja, ale po prostu doświadczenie!

Doświadczenie Miłości czystej, na które człowiek się otwiera i staje się nowy, albo nie. Tego się nie da opowiedzieć. Można próbować i trzeba, ale musi pozostać ten nasz przewrót życiowy pewną tajemnicą każdego człowieka, bo dla każdego dokładnie jest to inna historia. Osobista i niepowtarzalna.

Czas wesela jednak musi minąć, by człowiek coraz bardziej odkrywał piękno nieskończonej Miłości!

Gdybyśmy nie doświadczali nigdy postu, trudu, pewnego zaciemnienia w odczuwaniu Łask Bożych, moglibyśmy przestać pragnąć Boga samego, a uwiesilibyśmy się już na pragnieniu samych tylko Jego Łask. A to nie byłaby już czysta Miłość.

Prawdziwe piękno jest trudne. Tego trudu nie należy się bać, każde brzemię jest bowiem słodkie i lekkie, bo prawdziwie i do końca niesie je Jezus Chrystus! Bo On po prostu nas kocha!

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

132 komentarze

132 Komentarzy

 1. things to do this weekend in ft worth

  13 listopada 2017 at 03:47

  Very good post. I will be facing many of these issues as well..

 2. healthy lifestyle notebook

  3 grudnia 2017 at 14:29

  Healthy Lifestyle is greater than consuming as well as working out; it needs an irreversible way of living adjustment. First of all, more water. Below are tips to live a healthy diet.

 3. Bitcoin meds

  9 grudnia 2017 at 13:02

  thank for the info

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra