ZUS plajtuje ale będzie wypłacał emerytury... Izraelczykom i b. żołnierzom Armii Czerwonej!

0
0
0
/

Chodzi o nawet 50 tys. osób – podaje izraelski dziennik "The Times of Israel". Każdy będzie otrzymywał co miesiąc około 100 euro zasiłku. Ale Polska już płaci dziesiątki milionów dolarów rocznie ofiarom niemieckiego holocaustu.

 

Od przyszłego roku weterani wojenni posiadający polskie obywatelstwo, ale przebywający na stałe za granicą, będą mieli prawo otrzymywać polskie świadczenia emerytalne w wysokości około €100 miesięcznie – informuje izraelska gazeta.

 

Jak wynika z materiału, polscy podatnicy mieliby sponsorować emerytury wszystkich osób mających obywatelstwo polskie, poszkodowanych w wyniku działań III Rzeszy i ZSRR, bez względu na to, że nie mieszkają one w Polsce i nie posiadają polskich kont bankowych.

 

W materiale izraelskiej gazety wypowiada się Sebastian Rejak, przedstawiciel Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Stwierdził on, że koszty przelewów zagranicznych zostaną pokryte przez polskie władze.

 

Na zmianie przepisów będzie mogło skorzystać około 50 tysięcy Izraelczyków, ponieważ ubiegać się o nie będzie mógł każdy polski obywatel dotknięty przez nazistowskie lub sowieckie zbrodnie.

 

W tej sprawie interpelację poselską złożył poseł Przemysław Wipler. „Poseł Przemysław Wipler pyta MPiPS oraz MSZ przede wszystkim o to, czy informacje zawarte w artykule są prawdziwe, bo taka skala marnotrawstwa pieniędzy Polaków wydaje się niemożliwa. Poseł zadaje Ministrowi Pracy i Polityki Społecznej pytania o podstawę prawną przyznawania wspomnianych świadczeń, koszty nowych rozwiązań, liczbę osób, które mogą zostać objęte świadczeniami i powody wprowadzenia takich zmian. Ministra Spraw Zagranicznych pyta o to czy decyzja o przyznaniu świadczeń osobom mieszkającym za granicą była wynikiem podpisania jakichkolwiek umów międzynarodowych lub konwencji i czy została przez nie na Polsce wymuszona. Jeżeli tak było to należy postawić pytanie czy polski MSZ podjął jakiekolwiek działania, które mogły uchronić polskich podatników przez ponoszeniem kosztów wspomnianych świadczeń” - czytamy w oświadczeniu na stronie internetowej posła Nowej Prawicy.

 

„Sprawa zbulwersowała wielu z Was, mnie zresztą też. Dlatego złożyłem interpelacje do ministrów Sikorskiego i Kosiniaka i prezesa ZUS z prośba o zdementowanie tych informacji bądź wskazanie dlaczego i ile zapłacimy ofiarom III Rzeszy. Jeśli dowiadujemy się o tym z "The Times of Israel", to co się stało z naszymi mediami?! Działam!” - napisał na swoim blogu poseł Przemysław Wipler.

 

Decyzja o wysyłaniu pieniędzy polskich podatników za granicę jest tym bardziej oburzająca w sytuacji, w której brakuje pieniędzy m.in. na świadczenia wychowawcze i chorobowe dla Polek w ciąży – podsumowuje poseł Przemysław Wipler.

 

Michał Polak

za: timesofisrael.com, facebook.com

fot. sxc.hu

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie. 

Źródło: prawy.pl

Najnowsze

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną