Z kraju

Pół miliona podpisów pod projektem Zatrzymaj Aborcję!

To już ostatni tydzień zbiórki podpisów pod inicjatywą „Zatrzymaj aborcję”. Do tej pory podpis złożyło ponad pół miliona Polaków.
– Wysoki wynik dotychczasowej zbiórki możliwy był dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu ludzi dobrej woli zjednoczonych wokół żądania zapewnienia prawnej ochrony życia dzieciom podejrzanym o chorobę lub niepełnosprawność. Świadczy o tym fakt, że codziennie są przysyłane do Komitetu „Zatrzymaj Aborcję” setki kopert z podpisami. Dokumenty wysyłane są z całej Polski, ale również z zagranicy – mówią organizatorzy akcji a zarazem przedstawiciele Fundacji Życie i Rodzina.

– Przeliczone podpisy zostaną złożone w Sejmie przed końcem listopada. Apelujemy, aby wszyscy, którzy wyrazili swoje poparcie dla inicjatywy ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję” i zbierali pod nią podpisy, jak najszybciej odesłali wypełnione listy na adres widoczny na kartach, tak, by zdążyły dojść przed końcem bm. W nadchodzących dniach można jeszcze organizować ostatnie zbiórki – apelują.

Jak informują, poparcie dla projektu zadeklarowało wielu polityków, w tym m.in.: Beata Szydło, Stanisław Karczewski czy Jarosław Gowin. – Jeżeli nowelizacja ustawy zostanie uchwalona przez parlamentarzystów, swój podpis zapowiedział prezydent Andrzej Duda – dodają. Deklarowane przez polityków PiS poparcie dla tej inicjatywy ustawodawczej stanowi niemałe zaskoczenie, ponieważ to właśnie głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości został odrzucony projekt ustawy o wprowadzeniu całkowitej ochrony życia, natomiast sam polski rząd jest związany w obszarze ochrony życia promowanym zresztą przez siebie zrównoważonym rozwojem (powszechny dostęp do aborcji jest jednym z jego głównych celów).

Źródło: Fundacja Życie i Rodzina

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. klioes vel pislamista

  16 listopada 2017 at 10:57

  Incydenty i zamach

  BUUUM!!! Znowu bomba eksploduje.
  TRAAACH!!! Ciężarówka wjeżdża w tłum.
  „To incydenty są…” – wskazuje
  Na to lewacki euro-szum.
  Za to jest w tego szumu ramach
  Reforma sądów w Polsce = „ZAMACH!!!”

 2. jacek

  16 listopada 2017 at 11:44

  Brońmy życie małych dzieci!Brońmy cywilizacji życia i miłości!

 3. Tewoel i

  1 maja 2020 at 02:38

  Sucxsb bvduld Viagra order

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra