Z kraju

Senator PiS profesor Jan Żaryn oficjalnie poparł wznowienie ekshumacji w Jedwabnym

Od wielu lat kolportowane jest kłamstwo o polskiej odpowiedzialności za eksterminacje Żydów w Jedwabnym, która w rzeczywistości została dokonana przez Niemców z Einsatzgruppen po ataku na Rosję sowiecką w 1941, na terenach Polski okupowanych przez sowietów od 1939 roku. Wbrew faktom zbrodnia ta przypisywana jest Polakom. Kłamstwo to trwa między innymi dla tego, że ówczesny minister sprawiedliwości Lech Kaczyński uniemożliwił przeprowadzenie ekshumacji. Takie było życzenie Żydów. Antypolskie kłamstwo o polskiej odpowiedzialności za mord na Żydach dziś służy do szkalowania Polski i Polaków, prawdopodobnie w celu wymuszenia na Polsce przekazania haraczu w wysokości 65 miliardów dolarów amerykańskim organizacjom żydowskim.

 

Za przeprowadzeniem ekshumacji w Jedwabnym oficjalnie wypowiedział się senator PiS profesor Jan Żaryn. Profesor w swoim oświadczeniu stwierdził:

 

„Jako historyk, ale także jako senator RP, popieram starania Komitetu i osobiście dr Ewy Kurek, by wznowiono ekshumacje w Jedwabem przerwane decyzją polityczną w 2001 r.

 

O ile ówczesna decyzja mogła być zrozumiała z racji temperatury sporu wywołanej publikacją Jana T. Grossa, o tyle dziś jesteśmy już – i Polacy i Żydzi – spokojniejsi. Stać nas zatem, by poznać prawdę dotyczącą mordu z 1941 r. Ustalenia naukowców pomogą nam w sposób właściwy ustosunkować się do tej lawiny kłamstw i pomówień, które wobec braku wiedzy tylko tak można zakwalifikować, a w których dominuje niepotwierdzony pogląd o odpowiedzialności Polaków za zamordowanie 1600 Żydów i spalenie ich w stodole”.

 

Opracował Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

22 komentarze

22 Komentarzy

 1. Robert B.

  26 listopada 2017 at 19:45

  No dzisiaj były hołdy razem z Rydzykiem przed żydostwem, jaki to herooooizm ich raaaatowaaaać (kogo oni uratowali), które Żyd Daniels i świta skwapliwie inkasowali, więc Żaryn myśli, że może pójść za ciosem. Myli się. Żydostwo umyśliło sobie, że nas ograbi i z tego nigdy nie zrezygnują. Jeżeli myślicie, że łaszeniem się do nich, przekonywaniem ich, że dostatecznie ofiarnie dawaliśmy się za nich zabijać, coś wskóracie, to się sromotnie mylicie. Wy nie wiecie, z kim macie do czynienia. Albo wiecie, tylko udajecie. Pora skończyć z tym i spojrzeć prawdzie w oczy.

  • Danka

   26 listopada 2017 at 23:09

   RobertB.Nie moglbys troche chociaz, jako fan Mistrza Stanislawa, sie zakamuflowac po ostatnich dyskusjach? Oj,nielojalny jestes, jak fan.Tak broniles Mistrza, ktory chce premiera Izraela na szefa polskiego rzadu i A.Applebaum, zine Sikorskiego, na marszalka polskiego Sejmu? Mowil, ze zna ja dobrze i to bardzo mila kobieta.Czasami moze nie byc w formie:
   http://MonsieurB.neon24.pl/post/136083,pechowy-los-radka

  • Tosia

   27 listopada 2017 at 07:49

   „Żydostwo umyśliło sobie, że nas ograbi i z tego nigdy nie zrezygnują”. – chyba, że zadbamy o to, żeby „zrezygnowali”…….. W jaki sposób? Rozwiązanie nasuwa się samo i jest chyba ostateczne!!!

   • t

    1 grudnia 2017 at 17:14

    Strzel się w swój pusty łeb…

  • belzebub

   2 grudnia 2017 at 17:47

   tępy antysemityzm jest szkodliwy. Żydostwo trzeba eliminować sprytnie / mądrze. Tacy jak ty są nie tylko bezużyteczni, ale szkodliwi dla sprawy.

 2. LSED

  26 listopada 2017 at 20:03

  Ojojoj. Pan Żaryn publicznie podważył „dziedzictwo Lecha Kaczyńskiego”. Teraz czekam, kiedy menelstwo sekciarskie zaliczy Profesora w poczet „ruskich agentów” 🙂

 3. Marri

  27 listopada 2017 at 10:08

  Zgadzam sie z ostatnim wpisem/Czeslaw/.Jest takie powiedzenie.Kazda porzadna panna musi sie szanowac,bo jezeli tego nie zrobi to nikt jej nie poszanuje.Jak to sie ma do obecnej sytuacji politycznej,historycznej,gospodarczej Polski.Juz dwa lata jest dobra zmiana.Jezeli po jednej stronie mowimy a to po drugiej,trzeciej,czwartej tez a.Malymi kroczkami do przodu.Przed nasza twarza idzie szacunek do siebie samych.To sie tyczy osoby,kontaktow,sytuacji,porozumien…..

 4. George

  27 listopada 2017 at 17:40

  No to sobie prof. Żaryn nagrabił. Podważyć taką stuprocentowa żydowską „prawdę” (innych zresztą nie ma) jak ta o polskich bestiach mordujących niewinnych, dobrodusznych Żydów w Jedwabnem to prawdziwy strzał we własne kolano. Oj będzie bolało.

 5. Renata

  28 listopada 2017 at 13:53

  Pan profesor jest prawdziwym Polakiem,patriotą.Popieram pomysł o ile to możliwe.

 6. Danka

  28 listopada 2017 at 15:04

  Tak.Jest, ale za malo sie udziela. Moze Kurski go marginalizuje, zreszta Radio Maryja rowniez.Maja tam stalych komentatorow i felietonistow.Bukowskiego i Mixhalkiewicza.

 7. Adam

  29 listopada 2017 at 18:29

  Tak trzeba skończyć z tym podtrzymywanym kultywowanym bezdowodowym państwowo-kościelnym kłamstwem http://niedziela.pl/artykul/29919/Bp-Markowski-w-Jedwabnem-przepraszamy

 8. tb

  2 grudnia 2017 at 21:34

  marzenie ściętej głowy ale i tak oni wiedza prawde i Bóg wie

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra