Kościół

Jedyny sposób na przetrwanie to wytrwanie w Panu

Medytacje ewangeliczne z dnia 28 listopada 2017 roku (Łk 21, 5-11)

Gdy niektórzy mówili o świątyni, że jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i darami, Jezus powiedział: «Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony».
Zapytali Go: «Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy to się dziać zacznie?»
Jezus odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: „To ja jestem” oraz „Nadszedł czas”. Nie podążajcie za nimi! I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec».
Wtedy mówił do nich: «Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Wystąpią silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie».
Żyjemy w czasach chaosu, w których pełno jest najróżniejszych ideologii i zwalczających się doktryn. Na każdym kroku spotykamy się z kimś, kto lansuje swoje poglądy. A to relatywizm moralny, a to teoria gender, a to nawet tak nielogiczny zwrot jak „wierzący, ale niepraktykujący”. Mnóstwo wokół nas najróżniejszych teorii na temat świata i życia. Jezus chce nas na to przygotować, bo wie, z jaką rzeczywistością będziemy się zderzać.
W tym fragmencie Ewangelii nie chodzi wyłącznie o świątynię w znaczeniu budowli. To my jesteśmy taką świątynią, która może się zawalić jeśli będziemy słuchać fałszywych proroków.
Jedynym sposobem na przetrwanie wśród tego chaosu świata jest uchwycenie się mocno ręki Boga. Przyjdą i na nas nasze kataklizmy – trzęsienia ziemi, nasze małe i wielkie dramaty, „czas, w którym nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony”. Cokolwiek będzie się działo w naszym życiu, jakiekolwiek dojdą nas wieści – nie lękajmy się, miejmy ufność w Panu. I strzeżmy się, aby nas nie zwiedziono. Bądźmy czujni.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. nzeerse

    14 kwietnia 2020 at 17:21

    If you mix ED hatches with measles that nickel to Cialis online order The biologic hampers in each behalf of the

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra