Z kraju

Żydzi żądają wyjaśnienia okoliczności powstania ”dzieła” sztuki nowoczesnej Artura Żmijewskiego. To dziwne, że nie znają czołowego lewicowego artysty promowanego przez Krytykę Polityczną

Organizacje Żydowskie (w tym Izraelskie Centrum Organizacji Ocalałych z Holokaustu i Centrum Szymona Wiesenthala) zwróciły się do Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło z pytanie o okoliczności zgody na nakręcenie przez znanego lewicowego artystę Artura Żmijewskiego filmiku „Berek” w budynku niemieckiego nazistowskiego obozu Stutthof. Filmik przedstawia golasów biegających po budynku.

 

Wideo powstało w 1999 roku (premierem wtedy był Jerzy Buzek dziś w Platformie Obywatelskiej, a Ministrem Kultury była w 1999 Joanna Wnuk-Nazary działaczka Unii Wolności partii środowiska „Gazety Wyborczej”). Dominacja środowisk filosemickiej lewicy, wykorzenionej z polskości i katolicyzmu, jest problemem polskiej kultury od lat.

 

Żmijewski to artysta promowany przez Krytykę Polityczną, która wydała książkę o nim, i na swoich stronach publikuje wywiady z artystą nie ukrywającym swoich lewicowych poglądów.

 

W 2012 w Centrum Sztuki Współczesnej mieszczącym się w Zamku Ujazdowskim była zorganizowana wystawa Artura Żmijewskiego. Wystawa w CSW odzwierciedla przekonania Żmijewskiego „o kulturze jako polu do politycznego myślenia i działania”, potrzebie lewicowego upolitycznienia kultury, wykorzystywania sztuki w bieżących działaniach politycznych.

 

Na wystawie prezentowana była instalacja Żmijewskiego pod tytułem „Demokracje” składająca się z trzydziestu filmów nakręconych podczas różnych manifestacji, które wyświetlane są naraz w jednej z sal. Wśród wyświetlanych filmów są relacje między innymi: Marszu ONR z 2009, Marszu Niepodległości 2012 – w tym przemówienia Zawiszy i Winnickiego, blokady Marszu Niepodległości z 2012, 2011, Marsz dla Życia 2007, antyfeministycznej kontrmanifestacji 2009, demonstracji w Polsce i za granicą.

 

W innej sali na podobnej zasadzie oparta była instalacja „Wybrane prace”. Na tą instalacje składało się kilkanaście filmów dokumentujących codzienną aktywność różnych ludzi.

 

Kolejna wideo instalacja „Moi Sąsiedzi” to zapis rozmów z Izraelczykami podczas agresji Izraela na Palestynę. Na instalacje składały się prócz filmów też rysunki zrobione przez Żydów.

 

Na instalacje „Na Ślepo” składały się rysunki zrobione przez niewidomych. I film ukazujący malujących niewidomych. Jest to kolejny przykład tego jak można zarobić kasę, robiąc z cudzego kalectwa cyrk.

 

Na wystawie można było zobaczyć bluźnierczą instalacje pt „Msza”. Jak można było przeczytać na stronie CSW „jest to filmowy zapis katolickiej mszy przeniesionej wiernie na scenę Teatru Dramatycznego w Warszawie. Na scenie teatru pojawił się ołtarz, a na nim mszał rzymski. Obok ołtarza liturgiczne świece, zawisł krzyż i postawiono tabernakulum. Odegraniu mszy według scenariusza „Obrzędów Mszy Świętej” towarzyszyła muzyka organowa i śpiew. W role role księdza i kleryka wcielili się aktorzy Teatru Dramatycznego”. Jest to doskonały przykład opierania sztuki nowoczesnej na bluźnierstwie i nienawiści do katolicyzmu. Zapewne Żmijewski nie wystawił by jakiegoś judaistycznego rytuału, w którym aktor udawał by rabina. Dodatkowo „Msza” Żmijewskiego jest kolejnym przykładem marnowania pieniędzy. Każdy zainteresowany tym jak wygląda msza w Kościele katolicki może kilka razy dziennie, w najbliższym kościele zobaczyć ten rytuał – odprawiany przy wsparciu dobrowolnych datków wiernych, a nie imitacje wystawianą za pieniądze podatników.

 

Organizatorem wystawy była fundacja f.o.r.t.e. Fundacje f.o.r.t.e. wspierał: Canon, Salony muzyczne R. i N. Henglewscy. Partnerem technicznym wystawy były: Eidotech. A patronami medialnymi CSW: Aktivist, Exklusiv, Stolica, Elle Decoration.

 

W 2009 roku w Centrum Sztuki Współczesnej na wystawie „Schizma” prezentowano dorobek sztuki współczesnej lat dziewięćdziesiątych w III RP. Na wystawie prezentowane było dzieła Artura Żmijewskiego. Na zdjęciach w pracy „Oko za oko” można było zdjęcia nagich mężczyzn w tym jednego kalek. W wyciemnionej sali wyświetlano film tego samego artysty „Berek”. Film przedstawiał biegających po komorze gazowej w obozie koncentracyjnym gołych facetów.

 

Od marnowania pieniędzy podatników na sztukę nowoczesną lepsze było by gdyby pieniądz podatników pozostawały w ich kieszeniach. Od dekad nie dość, że pieniądze te są marnowane, to jeszcze są przeznaczane na lewicową indoktrynacje i propagandę. Przez lata sztuka nowoczesna miała na celu walkę z Polakami i Katolikami. Niedawno okazało się, że ”dzieła” sztuki nowoczesnej szokują też Żydów. Można mieć nadzieje, że w imię dobrych relacji z Żydami, Artur Żmijewski nie będzie już nigdy wystawiany w galerii finansowanej z pieniędzy podatników, z instytucji kultury zostaną usunięci ludzie odpowiedzialni za promowanie Żmijewskiego, a zagraniczne ośrodki zaprzestaną finansowania Krytyki Politycznej promującej artystę profanującego miejsca męczeństwa Żydów.

 

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

32 komentarze

32 Komentarzy

 1. jok

  1 grudnia 2017 at 05:43

  Ujmując rzecz ze szczególnym uwzględnieniem, jakże ważnego dla nich aspektu etnicznego, wygląda mi to tak:
  sami zrobili, a teraz pytają kto na to pozwolił

  • Tosia

   1 grudnia 2017 at 08:43

   Jak zwykle:)
   A tak BTW, Jak długo jeszcze będziemy zaśmiecani żydostwem, holokałstem (pisownia celowa) i „ofiarami żydowskimi”. Niedobrze już mi się robi. Czas, żeby kompleksy żydowskie, ich kłamstwa i manipulacje spłukać czystą wodą w sedesie historii bo smród tego g..wna jest już nie do wytrzymania.

   • Robert B.

    1 grudnia 2017 at 09:41

    Poza kompleksami, kłamstwami, manipulacjami chodzi im o jeszcze dwie rzeczy:

    1) odwrócić uwagę od zbrodni żydokomunistycznych, przy których ten cały ich święty holokaust to mały incydent;

    2) zrobić z siebie święte krowy, a więc ich cel – władza nad światem – stałaby przed nimi już otworem.

   • Tomek

    1 grudnia 2017 at 09:51

    Tosia, głowę sobie przewietrz, to nie będziesz narzekać, że jesteś „zaśmiecana żydostwem” i ci „brzydko pachnie”. Kilku regularnie tu komentujących, niezależnie od tego, jaki byłby temat artykułu, nie potrafi zdania sklecić bez odmieniania „żydostwa”, „Holokaust” (czy tam holokałst, jak sobie chcesz…), „goj” itp. przez wszelkie przypadki. Jak macie takiego pierd…lca, to sami do siebie miejcie pretensję, że jesteście „zaśmiecani”.

    • Robert B.

     1 grudnia 2017 at 10:11

     Każda akcja rodzi reakcję. Akcja udawania, że „żydostwa nie ma”, rodzi reakcję, że „żydostwo jest”, bo faktowi, że „są” trudno zaprzeczyć. Tak samo z holokałstem. Hokokałst, holokałst, holokałst, a co z ok. 60 milionami ofiar II wojny światowej i ok. 100 milionami ofiar żydokomunizmu, za który tak nawiasem mówiąc był ten ich święty holokałst – zwyczajna wendetta.

     • Tomek

      4 grudnia 2017 at 01:37

      Przestań już Robert piep….ć. Uraz masz jakiś z dzieciństwa, czy co? Gdzie ty masz niby zapominanie o 60 ofiarach II wojny??? Gdzie ty masz 100 milionów ofiar „żydokomunizmu”??? Już pomijając dyskusję o terrorze w Rosji, to chyba w swoim szaleństwie za Żydów uważasz Czerwonych Khmerów i Mao Tse-Tunga… A Holokaust został wywołany przez paru zakompleksionych, chorych idiotów, podobnych tobie. Nie dokładaj do tego sobie innego wytłumaczenia.

    • Tosia

     1 grudnia 2017 at 11:01

     Drogi Tomku, fakt, że TY NIE DOSTRZEGASZ, nie oznacza, że INNI NIE DOSTRZEGAJĄ. Ja akurat należę do tych, którzy dostrzegają i mają serdecznie dosyć!!!! Tu nie chodzi o „przewietrzenie głowy” co sugerujesz, tu chodzi o ODŻYDZENIE Polski, do czego, mam nadzieję ……..coraz bliżej!!!!

     • Robert B.

      1 grudnia 2017 at 11:14

      „Nadejdzie dzień, gdy wszystkie narody, pośród których mieszkają dziś Żydzi, będą musiały stanąć przed problemem całkowitego ich wypędzenia – problemem życia i śmierci, zdrowia lub chronicznej choroby, pokojowej egzystencji albo nieustających niepokojów społecznych.” [Ferenc Liszt – kompozytor współczesny naszemu Chopinowi]

     • Tomek

      4 grudnia 2017 at 01:41

      Droga Tosiu, w każdym społeczeństwie zawsze znajdzie się promil oszołomów, którzy COŚ DOSTRZEGAJĄ. Raz jest to UFO, raz jest to światowy spisek Jaszczuroludzi, a raz ktoś dostrzega w sobie Napoleona Bonaparte, mimo, że za cholerę inni tego nie widzą. I tak jest z tobą, czy z takim Robertem B. Uświadomienie sobie swojej paranoi to pierwszy krok do otrzeźwienia, czego ci szczerze życzę.

     • Tomek

      4 grudnia 2017 at 01:42

      @Do Robert B.

      No i co z tego? Tu było 150 lat temu, ogarniasz chociaż w jakich czasach żyjesz?

    • tomek

     5 grudnia 2017 at 16:26

     Milcz gudłaju i na twoje słowne wygibasy mowie krotko wyp—aj do izraela bo nikt tu cie nie chce.

     • Tomek

      5 grudnia 2017 at 23:08

      Ty masz tyle w tej sprawie do powiedzenia, co nic. Możesz sobie najwyżej popiszczeć na tym forum, lecząc swoje kompleksy życiowe. Tacy jak ty są planktonem politycznym w tym kraju – znajdziesz tu paru podobnych tobie, ale spróbuj przedstawiać takie poglądy wśród normalnych ludzi – wyśmieją cię jak debila.

  • lwowiak

   7 grudnia 2017 at 20:10

   Załgane gnidy zGW nazistowski symbol w pojedyńczym grafiti ujrzały natomiast nie dostrzegły tysięcy symboli tego nazihaka w UA, u np. „bratniego” tym gnidom z GW, frajkorpsa Azow i innych.

   http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,22749330,herb-legii-warszawa-z-symbolem-wilczego-haka-uzywanego-przez.html#BoxLokKrajLink

 2. Dante

  1 grudnia 2017 at 09:05

  Taka drobna uwaga – w KL Stutthof ginęli nie tylko Żydzi. W obozie tym uwięziono m.in. mojego dziadka (jego brata wywieziono na roboty do Niemiec). O ile mi wiadomo, nie był Żydem.
  Byli oni tam tylko jedną z grup etnicznych, obok Polaków i obywateli innych nacji.

  • jok

   3 grudnia 2017 at 06:22

   Mojego też tam wywieźli, po upadku Powstania Warszawskiego, ewakuacji Warszawy i odłączeniu od rodziny. Nie była Żydem, bez żadnego „o ile wiem”….

 3. Robert B.

  1 grudnia 2017 at 10:52

  „Można mieć nadzieje, że w imię dobrych relacji z Żydami”… Z nimi dobre relacje? Tylko wtedy, gdy ich tu nie ma, gdy się ich trzyma bezwzględnie za ryja.

 4. Rycerzniebieski

  1 grudnia 2017 at 12:34

  To specjalna szansa dla redaktora Adama Michnika, by sie popisac! Podobniez bp Tadeusz Pieronek nie powinien zmarnowac takiej szansy, by o tym makabrycznym obrazie sie wypowiedziec. Film Artura Zmijewskiego powstal w 1999 r., niech no Premier Jerzy Buzek cos rzeknie! Dla mnie osobiscie to jeszcze jeden dowod na straszny obraz III RP Pomrocznej.

 5. Rycerzniebieski

  1 grudnia 2017 at 13:00

  To obrzydliwy niezmiernie obraz! Zachodze w glowe, jak mozna takie odrazajace sceny krecic i cos w tym widziec! Kard. Stanislawie Dziwisz, a Ty sie temu nie dziwisz?!

 6. master szef

  1 grudnia 2017 at 13:27

  to pierwszy znany mi przypadek, kiedy interes żydostwa tak drastycznie rozminął sie z interesem lewackiej żydokomuny
  i to bynajmniej nie z pobudek ideologicznych, ale prozaicznych
  gdyby te golaski ganiały sie po kościele, byłoby spoko, ale że ganiając sie po wyjątkowym dla żydów miejscu naruszyły tabu, są bleee

  • hansi

   1 grudnia 2017 at 21:25

   Rozjeżdżają się również wizje świata – israhellska, z waszyngtońską, co mnie niesłychanie cieszy 😀 …
   Oby się niedługo okazało, że izraelski ogon – PRZESTANIE wreszcie wywijać amerykańskim psem 🙂 A gdyby tak jeszcze Kongres USA jakoś wywinął się z uścisku izraelskiego MOSSAD-u i COFNĄŁ Izraelowi tę coroczną daninę 5 miliardów Dolców.. 😉
   Może Jego Eminencja „Bibi” Netanjahu – spuściłby deczko z tonu ? 😀 ..
   Jeśli jednocześnie sprawy pokiełbaszą się do szczętu i NIEMCOM… 😉
   To może zaistnieje szansa na…zrobienie porządku też i z parszawskimi pejsami „dobrej zmiany” ??? 🙂

 7. Danka

  1 grudnia 2017 at 23:43

  I znowu zlecieli sie zoologiczni antysemici, co to Mistrza Stanislawa marzen o oddaniu wladzy Zydom bronia jak wsciekli.W gre wchodzic mialaby masonka i premier Izraela.

 8. Danka

  3 grudnia 2017 at 11:33

  I zapadla cisza.Gdzie zoologiczni antysemici?

 9. Soroka

  6 grudnia 2017 at 09:19

  Weźcie już ten wstrętny obrazek z witryny, bo co ją otworzę, to chce mi się do kibla z wymiotami!

 10. cheap Mu Legend Zen for sale

  9 grudnia 2017 at 16:28

  If he shows up, we stick with him.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra