Z kraju

Jest polska odpowiedź na skandaliczne słowa wielkiego muftiego o Polakach

Reduta Dobrego Imienia – Liga Przeciwko Zniesławieniom poinformowała, że w związku ze słowami Muftiego Ligi Muzułmańskiej Nedala Abu Tabaqa organizacja przygotowała i wysłała poniższą korespondencję, prosząc jednocześnie o wyjaśniania.

 

Szanowny Pan
Nedal Abu Tabaqa
Muffti Ligi Muzułmańskiej

Fundacja Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom wyraża swój stanowczy sprzeciw wobec Pańskiej wypowiedzi dotyczącej sytuacji muzułmanów w Polsce wygłoszonej 29 listopada 2017 r. podczas wywiadu radiowego w programie RMF FM jaki przeprowadził dziennikarz Marcin Zaborski:

„Ja nie wykluczam że za kilka, maximum za kilkanaście lat – mam nadzieję, że się będę modlić o to, by tak się nie stało – że będę musiał mieć numer. Żydzi mieli w obozach numery, ja będę miał akurat kod kreskowy
(…)
Nam przeszkadza to, że czujemy, że wracamy do tych czasów przedwojennych, gdzie dosłownie tak byli traktowani nasi starsi bracia, a więc Żydzi.”

Reduta Dobrego Imienia zgodnie ze swoimi statutowymi zadaniami przeciwstawia się ksenofobii i dyskryminacji, a także nienawiści na tle rasowymi skierowanej przeciwko obywatelom Polski. Wychodząc z założenia, że Polacy są wspólnotą kulturową zbudowaną na ideach tolerancji i szacunku do każdego człowieka niezależnie od pochodzenia i wyznania, stanowczo sprzeciwiamy się aktom przemocy, agresji wobec przedstawicieli innych narodów i religii, w tym muzułmanom. Nie ma przyzwolenia na jakiekolwiek akty nienawiści na tle rasowym, religijnym do jakiegokolwiek przedstawiciela mniejszości narodowej, czy religijnej.

W świetle tego stanowczo protestujemy przeciwko wypowiedziom, w których przypisuje się Polakom atrybuty sprawców Holocaustu.

Pan jako jak członek społeczności muzułmańskiej, której przedstawiciele przy okazji każdego ataku terrorystycznego apelują o nieutożsamianie terrorystów z muzułmanami, powinien wystrzegać się krzywdzących uogólnień, gdyż nie wszyscy Polacy, którzy deklarują patriotyzm, są rasistami i ksenofobami, dokonującymi aktów nienawiści. Parafrazując pańskie stwierdzenie, że terroryzm nie zna religii, a terrorysta to terrorysta, chcemy powiedzieć – ksenofobia nie zna patriotyzmu, a rasista to rasista.

Trudno oceniać wspomniane przez Pana na falach RMF FM poczucie zagrożenia społeczności muzułmańskiej w Polsce, gdyż jest to subiektywna ocena. Nie możemy przejść natomiast obojętnie wobec tego, w jaki sposób zwraca się uwagę na problem.

Poprzez sięganie po analogię do sytuacji Żydów będących ofiarami Holocaustu dokonywane jest niedopuszczalne nadużycie, które powoduje trywializację i banalizację wydarzenia nie mającego precedensu w dziejach. Sięgając tak beztrosko po porównanie z antysemityzmem do opisanych w wywiadzie napięć społecznych między przedstawicielami różnych grup, znieważa Pan pamięć milionów ofiar niemieckiego nazizmu i ich bliskich. Metoda, w której sięga się po tego rodzaju drastyczne, a przed wszystkim nieuprawione porównania, może stanowić narzędzie dziennikarza skandalisty; od przywódcy religijnego trzeba oczekiwać większej troski w doborze słów i argumentów. Frustracja z powodu braku oczekiwanych rezultatów działań odpowiednich służb na „poczucie zagrożenia”, nie usprawiedliwia porównań Polaków do sprawców największej zagłady w dziejach świata, której ofiarą padło miliony obywateli polskich. Zastosowanie podobnych aluzji przez przywódcę religijnego w stosunku do kraju, którego jest mieszkańcem, jest trudnym do pojęcia brakiem wrażliwości. Tego typu nieodpowiedzialne wypowiedzi szkodzą relacjom między chrześcijanami a muzułmanami, zamykają drogę do wzajemnego dialogu, niszczą już istniejące poprawne stosunki. W ostatecznym rezultacie sięganie po porównania do Holocaustu może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego tj. jeszcze większą antagonizację i alienację środowisk muzułmańskich w Polsce. Znaczna część mieszkających od setek lat na ziemiach polskich wyznawców islamu jest lojalnymi obywatelami Rzeczypospolitej, a nierzadko polskimi patriotami.

Ubolewamy nad tym, że takie słowa padły na antenie ogólnopolskiego radia. Świadczą one niestety o głębokim braku zrozumienia polskiej historii i polskiej wrażliwości.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

53 komentarze

53 Komentarzy

 1. Zniesmaczony

  1 grudnia 2017 at 22:41

  Bezczelny do granic. A ten tekst, że za strefy zamknięte są odpowiedzialne rządy oraz ten o kamieniowaniu -paranoja.

 2. Codreanu

  1 grudnia 2017 at 22:43

  ” Żydzi mieli w obozach numery, ja będę miał akurat kod kreskowy”
  Tak właśnie będzie. Żydowska elita NWO zamierza zaczipować każdego, traktuje ona muzułman z taką samą pogardą jak i chrześcijan.

  • wolna-polska.pl

   2 grudnia 2017 at 10:18

   1-W 2050 roku w Europie może być trzykrotnie więcej muzułmanów.2-Mel Gibson Hollywood to „nora pasożytów, które ucztują na krwi dzieci…” 3-UWAGA AKCJA! Odkłamać Jedwabne – zbiórka podpisów.

   • wolna-polska.pl

    2 grudnia 2017 at 10:29

    1-Żydzi a narodziny Islamu.2-Sfari Club, Mossad i korzenie islamskiego terroryzmu cz. I 3-NWO – Jak przemieniają nas w bydło.

  • wernyhora

   2 grudnia 2017 at 14:08

   …tak będzie…- tyle, że NAKAZ czipowania wprowadzi III Antychryst-Jednooki Potwór-Mahdi, zaraz po rozpoczęciu III WŚ,- który „otworzy Czeluście Piekieł”,- „każdy kto nie przyjmie znamienia Bestii, będzie natychmiast uśmiercany”/Śmiertelne Dekrety Mahdiego/

  • t

   3 grudnia 2017 at 21:44

   A tobie gdzie czipa wszczepili? Do mózgu, czy po prostu w d…ę?

   • Leszek1

    3 grudnia 2017 at 23:28

    @ t.
    Zdaje sie, ze tym komentarzem chcesz pobic rekord chamstwa, glupoty, oraz osiagnac szczyt debilizmu. Prawda?

    • t.

     4 grudnia 2017 at 01:03

     W chamstwie może i mam szansę, w debilizmie natomiast nie mam co startować – tacy tu „miszczowie” intelektu

 3. Danka

  2 grudnia 2017 at 00:13

  To bardziej powazne, niz by sie wydawalo.Od kiedy Wielki Muhdi chadza po lewackich radiostacjach i wyglasza prowokacyjne bujdy z sufitu?

 4. Danka

  2 grudnia 2017 at 00:16

  Jeszcze inaczej : Wielki Mufdi oznajmia dobitnie na cztery strony swiata: Tu nie jest Mekka. Kierujcie sie w inna strone.

 5. abc

  2 grudnia 2017 at 03:26

  To typowy ruch uprzedzający.
  Każdy muslim na ulicy powinien być legitymowany przez każdy napotkany patrol policji bądź straży miejskiej w jakim charakterze u nas przebywa i czy na pewno legalnie. Dopiero wtedy można byłoby mówić, że nasz rząd faktycznie i realnie chroni Polskę przed niekontrolowanym napływem islamskiego elementu.
  Wypowiedź pana muftiego służy natomiast temu aby nikt nie ośmielił się nawet pomyśleć o tak oczywistym rozwiązaniu.

  • nb

   2 grudnia 2017 at 03:34

   popieram, kontrolowac kazdego ! skad ich tyle w Polsce ?!

   • abc

    2 grudnia 2017 at 04:05

    No właśnie.
    Dodatkową korzyścią byłoby uświadomienie im, że tu nie ma swobodnego hulania jak na ogłupionym Zachodzie. Do nich bardzo szybko by to dotarło bo semicka i islamska mentalność rozumie przede wszystkim siłę, natomiast miękkość i słabość działa na nich jak zachęta.

  • Chłop z Mazur

   6 grudnia 2017 at 23:29

   I jeszcze Ukraińców należałoby poddawać nieustającej kontroli

 6. Maciej Mystkowski

  2 grudnia 2017 at 04:53

  Najbardziej przykre jest to, że mający bronić dobrego imienia Polski i Polaków, na słowa byle jakiego prowokatora od razu piszą per ,,Szanowny…” (czy mam rozumieć, że szanują go mimo jego nieprzypadkowych i starannie przemyślanych słów, którymi atakuje i obraża Polaków…???), po czym następuje poprawna politycznie łopatologia mająca wyjaśnić ,,Szanownemu” atakującemu Polaków jacy to my Polacy jesteśmy zorientowani czego pod żadnym pozorem nie wolno nam czynić … Tymczasem jedyne co każdy bezzasadnie i bezczelnie atakujący Polaków powinien wiedzieć i pamiętać, to fakt, że nie będziemy i nie chcemy akceptować tego, co w nas godzi, zagraża naszej tożsamości narodowej i za to, że we wrogu bezbłędnie widzimy wroga, przepraszać nie będziemy, tak jak nie przepraszali nasi Dziadowie, wrogom dając jedynie odpór stosownie do formy i skali ataku.
  Wroga sìę nie prosi o zrozumienie, wrogowi nie należy się tłumaczyć, do wroga się nie apeluje-z wrogiem się walczy! Ale może nie mam racji i błądzę w swych ocenach…

  • Marian

   2 grudnia 2017 at 06:02

   @Maciej Mystkowski, „Najbardziej przykre jest to, że … Szanowny” – Ha, ha, to jak mają pisać „Słuchaj no ty, niewierny psie..” 😉
   Przesadza Pan.

   • Marian

    2 grudnia 2017 at 06:07

    Z drugiej strony ktoś życzliwy powinien wytłumaczyć temu przybyszowi z dalekiego kraju, że łażenie po czosnkowych mediach i plucie na Polaków nie poprawi relacji…

   • Maciej Mystkowski

    2 grudnia 2017 at 06:54

    Można pisać w formie „Pan taki, owaki”, gdyż forma „Szanowny…” w tym przypadku jest moim zdaniem co najmniej niewłaściwa, zawiera bowiem element kurtuazji w odniesieniu do osoby, której wypowiedzi o Polakach, w mojej ocenie kurtuazyjne nie były, a zatem i ta osoba na kurtuazję nie zasługuje. Jeśli jednak nie stanowi to dla Pana problemu, OK – ma Pan prawo do własnej oceny.

  • Czaruś

   2 grudnia 2017 at 10:14

   Popieram w pełni Pana wypowiedź… Zawsze musimy „włazić w tyłek wszystkim łajzom”, kłaniać się w pas tym, co nas obrażają.

  • Danka

   2 grudnia 2017 at 11:28

   Nie trzeba od razu z wielkich armat, bo to schiza, a nie odpowiednia reakcja.”Szanowny”to forma grzecznosciowa, uzywana przez kulturalnych ludzi.Nie od razu z „buzia” lub z czyms innym.Wypowiedz zostala zauwazona, zle odebrana, niech uwaza na to, co mowi, bo zostanie postawiony w stan oskarzenia.

 7. Czesław

  2 grudnia 2017 at 04:55

  Należy zawsze zwracać tym różnym oszczercom uwagę, że jak była Polska Niepodległa a więc I-a, II-a RP to nie było żadnych prześladowań mniejszości, ta samo jak i za PRL-u. Prześladowania były na terenach okupowanych, ale nie przez Polaków, gdy nie było Polski na mapie.

 8. Tetra dodecca

  2 grudnia 2017 at 11:30

  To mufti dobrze mówi, a nie liga. Islam jest zbyt dyskryminowani w Polsce, a przecież nie było żadnego zamachu

  • Danka

   2 grudnia 2017 at 11:44

   W Bohonikach i Kruszynianach / bialostockie/mamy od setek lat islamskich wyznawcow-Wiernych Synow Rzeczypospolitej.Nie klam, ze sa jakies przesladowania, klamco.

  • Tomasz

   2 grudnia 2017 at 23:42

   Tera dodeca Jak wam smakuje Polski chleb to do Niemiec.W waszych Domach modlitwy wasz Immam mówi zabijaniu niewiernych tj Chrześcijan .W Polsce doprowadzimy do delegalizacji Islamu i Ligi muzułmańskiej.Były ataki z maczetą w Częstochowie na młodych Polaków w Ełku zabicie młodego Polaka gwałty w Zgorzelcu .Islam to jest system polityczny nie religia .

 9. Danka

  2 grudnia 2017 at 11:39

  Najlepiej nic nie robic, tak? Nie reagowac, bo co? Dobrze, ze RDI zareagowala, ciekawe, co odpisze Wielki Nufdi i czy w ogole, co z tym KODem kreskowym?

 10. Danka

  2 grudnia 2017 at 11:52

  Dzielni i wierni Tatarzy ze Zlotej Ordy stawili sie u boku polskiej husarii juz pod Grunwaldem.
  https://opoka.org.pl/biblioteka/I/IR/niedziela201604-kruszyniany.html

 11. hansi

  2 grudnia 2017 at 13:18

  Przykro mi, ale oświadczenie „Ligi” – to ciotowaty bełkot 🙁
  Jest to skowyt kopniętego psa, a nie głos obrażanej POLSKI…
  Należało sformułować tekst całkiem INNY 🙁
  Wydawało mi się do tej pory, że Muffi trzyma stronę Polaków, a NIE ŻYDOWNI…
  Widać – do niego TEŻ dotarł już Soros…

 12. Leszek1

  2 grudnia 2017 at 14:16

  „Pan jako jak członek społeczności muzułmańskiej, której przedstawiciele przy okazji każdego ataku terrorystycznego apelują o nieutożsamianie terrorystów z muzułmanami, powinien wystrzegać się krzywdzących uogólnień, GDYŻ NIE WSZYSCY POLACY, KTÓRZY DEKLARUJĄ PATRIOTYZM, SĄ RASISTAMI I KSENOFOBAMI, DOKONUJĄCYMI AKTÓW NIENAWIŚCI.”
  Reduta Dobrego Imienia twierdzi, ze to nie wszyscy patriotyczni Polacy sa rasistami i ksenofobami, dokonujacymi aktow nienawisci.
  Prawdopodobnie tylko co drugi. Mozliwe tez, ze tylko dziewiedziesiat procent z nich dopuszcza sie aktow nienawisci.
  Na Marszu bylo okolo 120 tys. patriotycznych Polakow.
  Z powyzszego tekstu wynika, ze rozczochrany pajac, ktory z domu wariatow uciekl do Komisji Europejskiej mowil prawde !

 13. Leszek1

  2 grudnia 2017 at 14:34

  PS
  Reduta Dobrego Imienia nie potrafi pisac logicznie po polsku. Powinno sie podkreslic ze w Polsce juz mamy patriotycznych islamskich Tatarow, ktorzy podobnie jak wszyscy, zemieszkujacy nasza ziemie (oprocz niektorych Zydow) sa przeciwni zalewowi nachodzcow.
  Zamiast tego RDI opowiada bajki o ksenofobi i rasismie Polakow. Smierdzi mi ta „Reduta”.

  • Marian

   2 grudnia 2017 at 15:52

   Cała ta „reduta” to ciąg dalszy Janowo-Pawłowego-II mówienia „o was i za was”. Może już czas, aby Polacy mówili „sami za siebie”, nie pozwalając na ustawki różnym przybłędom?

 14. belzebub

  2 grudnia 2017 at 17:40

  to jest to, co najbardziej brzydzi mnie w polactwie – nędzny protest, jęk, skowyt, lament… Protestujemy, ubolewamy, zaraz odprawimy zdrowaśkę i poprosimy niemiaszków o wybaczenie. Słaba nikczemna postawa bitego kundla… Nie dziękuję za taką redutę. Szkoda kasy.

 15. JA

  2 grudnia 2017 at 21:23

  a kto z tym bisurmanem rozmawia?!kopa w siedzenie i wypad tam,skad przyszedl.Nie podoba sie to won!
  Polska to kraj chrzescijanski i bisurmanie NIE SA MILE WIDZIANI!

 16. Danka

  2 grudnia 2017 at 21:34

  Belzebub
  Asamemu nie mozna? Latwo krytykowac i sie puszyc oraz podawac recepty na „lepsze”.Dopuscilimy nieomal do zakneblowania calkowitego glosu opinii publicznej, glosu wyborcow, glosu i opinii wlasnych.Wystrugane autorytety nauczaja nas, co dla nas najlepsze i, ze mamy im sie oddac w opieke.Przysluchajmy sie im dokladniej.I dokad naprawde nas prowadzic chca, bo cieplutko i milutko jest, jak zamieniamy sie w sluch i ktos za nas wszystko zrobi.Zrobi.Tak moze zrobic, ze wyfruniesz z cieplego fotelika w kosmos ani sie obejrzysz, usypiany i kolysany.
  Ps.Racja, ze troche RDI ulega narzuconej narracji prowokow.Trzeba inaczej troche, ale nie bluzgajac i nie brutalnie.Sposobem przy udziale psychologicznych sztuczek.

  • belzebub

   3 grudnia 2017 at 08:06

   popatrz na to z mojego punktu widzenia : brudas islamski zarzuca nam jakąś koszulkę z antyislamskim hasłem i nieodpowiedni baner w trakcie marszu. I na tym buduje analogie do rzeszy hitlera. I co na to tchórzliwe polaczki ? Czy mówią prawdę o paleniu kościołów, zbiorowych gwałtach na Europejkach, ciągłych zamachach nawet na imprezy dzieci itd. Nie. Zamiast tego polaczki stękają i jęczą : ubolewamy protestujemy błagamy… To jest najniższa kategoria polactwa. I my się dziwimy, że proste prymitywne lumby ukraińskie rżnęły nas siekierami jak chciały ? Taka kozia nacja jak aktualne polactwo, ma 2 opcje : albo idzie po rozum do głowy, albo znowu po raz setny będzie yebana siekierami. Kiedyś myślałem sobie : po prostu to taka delikatna nacja baranków, nie można winić o to polactwo, trzeba się z tym pogodzić… NIGDY więcej qrwa! Takie coś nie ma prawa oddychać. Nie chcę mieć nic wspólnego z takim tępym i bezbronnym bydłem. Moja nacja ma być nacją wilków a nie kwiczących świń błagających o litość. Ta reduta to ma być miecz a nie różowa parasolka na bluzgi.

   • Danka

    3 grudnia 2017 at 23:16

    Belzebub.Wilkow? Ok,byle nie „w owczych skorach”, a takich wilkow nam nie trzeba.To falszywi prorocy, ktorych mamy sie strzec.” „Sila ich”, jak twierdzi poeta Norwid.O duzo za duzo.

 17. Leszek1

  3 grudnia 2017 at 00:29

  Nedal Abu Tabaq, Mufti Ligi Muzułmańskiej przyjechal do Polski w 1988 roku na studia medyczne. Z Wiki: „Tytuł lekarza uzyskał w 1997. W trakcie studiów angażował się w działania na rzecz integracji środowiska studentów muzułmańskich w Lublinie, był założycielem Stowarzyszenia Studentów Muzułmańskich. (Z tego wynika, ze oprocz nauki mial inne zadania do wypelnienia.) W 2004 po ukończeniu studiów teologiczno-prawniczych we Francji uzyskał tytuł specjalisty prawa szariatu. Pełni funkcję imama i dyrektora Islamskiego Centrum Kultury w Lublinie oraz muftiego i przewodniczącego Rady Imamów przy Lidze Muzułmańskiej RP, oraz zastępcy przewodniczącego Rady Naczelnej Ligi Muzułmańskiej w RP. Od 2016 jest przewodniczącym Muzułmańskiego Stowarzyszenia Kształcenia Kulturalnego”.
  Blyskawiczna kariera. Lenin moglby takiej pozazdroscic.
  Mozemy sie tylko domyslac dlaczego po skonczeniu nauk we Francji nie wrocil do swej ojczyzny, czyli do ktoregos z krajow arabskich.
  Nie zrobil tego. On przyjechal do Polski.
  To nie jest potomek naszych Tatarow – wyznawcow islamu, od lat wiernych Rzeczypospolitej.
  To nachodzca – przebywa na naszym terenie niewiele lat. Przez ten czas, zamiast zapoznac sie z historia Polski, a chociazby z historia wspanialych polskich Tatarow, wlaczyl sie w nurt polityki zydowskiej gloszac klamliwe oszczerstwa o Polakach – na miare Grossa. Prawdopodobnie wlasnie po to przyslano go do Polski. Mamy wiec wspaniale uzupelniajacy sie muzulmansko-zydowski duet, przyprawiajacy Polakom gebe swini na bazie ordynarnych klamstw, pomowien i plotek.
  Ze wzgledu na swoje zdolnosci organizacyjne i antypolskie wypowiedzi, ten czlowiek jest niebezpiecznym wrogiem Polski.
  Po skonfrontowaniu jego klamstw z faktami, panstwo polskie powinno ofiarowac mu bilet w jedna strone – bez prawa powrotu.

  • Marian

   3 grudnia 2017 at 07:05

   100/100

 18. gzk

  3 grudnia 2017 at 11:09

  Deportować kłamcę!!

 19. klioes vel pislamista

  3 grudnia 2017 at 17:40

  Na ustawę uderzającą w fermy zwierząt futerkowych

  Kot Jarka ocalony!
  Nie będzie nikt futrzaków
  Zabijać w Polsce…. Tony
  Już zbędne są przysmaków,
  Które norki jadały.
  (Gdy koty głodowały!)

  Choć pracę wielu straci,
  To czapkę z Jarka kota
  Zrobić się nie opłaci…
  Humanizm niech hołota
  Pozna; „humanizm nowy”.
  Bo cierpieć mogą krowy:

  Bo ubój rytualny
  Jarkowi nie przeszkadza.
  Z Żydami kolokwialny
  Jest on i jego władza.
  Moralna gdzież rozterka?
  Ach, krowom brak futerka!…

  • Danka

   3 grudnia 2017 at 23:25

   Wlasnie, w sedno.

 20. USA

  3 grudnia 2017 at 22:04

  Deportować tego durnia jak mu sie nie podoba hitler był tez kryptomuzulmanin i tylko oni maja takie pomysły z numerami dla ludzi!!!

 21. Tomasz

  4 grudnia 2017 at 08:12

  Deportacja wszystkich na początek immamóm z mufti na czele bo nauczają że należy zabijać niewiernych czyli Chrześcijan i inne „przepisy” koranu ,Polecam lekturę koranu to dowiecie się jaki jest to rasistowski pełen nienawiści system polityczny islam .Islam to jest herezja czyli grzech ciężki wykluczający ze społeczności wierzących.[por C.I.C 1983 C.A. N 915-916]

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra