Z zagranicy

Do 2032 roku Chiny staną się największą światową gospodarką

Zdaniem ekspertów Stany Zjednoczone tracą swoją globalną dominację i do 2032 roku zostaną zastąpione przez Chiny, które staną się największą gospodarką świata.

Takie wnioski wyciągnęli ze swoich badań twórcy raportu wydanego w londyńskim Centrum Badań Ekonomicznych i Biznesu, podkreślając, iż Chiny już odniosły wiele sukcesów w zdobywaniu swojej pozycji w oparciu o wzrost gospodarczy. Dodali, iż cztery inne azjatyckie narody – Indie, Japonia, Korea Południowa i Indonezja – znajdą się w pierwszej dziesiątce największych gospodarek świata.

Przewidują oni, że w roku 2032 największą gospodarką świata będą Chiny, a za nimi: USA, Indie, Japonia, Niemcy, Brazylia, Wielka Brytania, Korea Południowa, Francja i Indonezja. – Chiny utrzymały tempo wzrostu i zyskały czas reformy – powiedział John Litwack główny ekonomista Banku Światowego do spraw Chin, odnosząc się do PKB tego kraju, które w 2017 roku wynosiło 6,8 procent.

– Władze Chin podjęły szereg polityk i regulacji obliczonych na zredukowanie wahań makroekonomicznych oraz ograniczenie finansowego ryzyka bez znaczącego wpływu na wzrost – mówił Litwack.
Chinom udało się w 2017 roku podwoić PKB Stanów Zjednoczonych, wynoszące 3,2 procent.

Źródło: Press TV

Fot. Pixabay

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

11 komentarzy

11 Komentarzy

 1. frate

  28 grudnia 2017 at 00:09

  o, to już polaczki z POlinu nie będą musiały z zachwytu bić pokłony przed USSRaelem!!! Ciekawe czy przeniosą obiekt swoich westchnień i z podziwu powiodą na skośnookich???

  • Kibol

   28 grudnia 2017 at 07:18

   Przecież Rosja jest największą gospodarka świata i tam będziemy bić pokłony. Powiedz to moim rodzicom. Im histori nikt nie załamał bo sami żyli po wojnie w krainie mlekiem i miodem płynącej pod skrzydłami Rosji laskawej. …

  • Dariusz M

   30 grudnia 2017 at 11:29

   Powinni tak zrobić. Jak najbardziej. A Twoja Rosja idzie w piz…

 2. m

  28 grudnia 2017 at 05:12

  Tak to bedzie wpierw moskwa teraz waszyngton i tel aviv potem bedzie pekin z wiernie prawidlowa nowo komonustyczna wladza. Tak zaklamali swoja historie i propoguja swoje zaklamanie za granica Chin. A antki i janusze z Polski zjedza kazde zaserwowane gowno. Boze dziekuje ze jestem z kresow.

 3. wit

  28 grudnia 2017 at 08:18

  Czcigodny Autorze

  Nie „PKB wyniosło 6.8 %” ale wzrost!!! PKB wyniósł…
  „Udało się podwoić PKB” ?! Może miało być „utrzymać dwukrotnie wyższy wzrost”?
  W artykule o ekonomii nieodzowna jest logika!! I elementarna znajomość matematyki.
  Pozdrawiam

 4. wit

  28 grudnia 2017 at 08:21

  O przepraszam
  Nie zauwazyłem ,że autor jest kobietą.
  Proszę sobie nie kłopotać blond główki.

 5. Robert B.

  28 grudnia 2017 at 11:35

  Nie sądzę, by międzynarodowe żydostwo do tego tak łatwo dopuściło. W Chinach ich nie ma, bo od razu ich można rozpoznać. Nie ma tam też żadnego „Ooooniii thyyyleeee pszeeecieeehpieeeliiii”, ani nie obowiązuje przykazanie „Żydów nie ma”, czy „Nie będziesz miał cudzych holokhałstuf przede mną”… A poza tym Chińczycy wiedzą, czym ta zaraza jest. Dlatego wojna światowa w interesie żydostwa mnie nie zdziwi… A wtedy… A wtedy znowu będą musieli zapłacić za WSZYSTKO z dołu i ryczałtowo, czyli tradycyjnie… Ja ich ratować nie będę.

  • śwo

   29 grudnia 2017 at 09:35

   Mylisz się są i mają się dobrze. Sprawdź kto doradzał tow. Mao. Są nawet skośnoocy.

  • Marian

   29 grudnia 2017 at 14:05

   Z jednym się zgodzę, Chińczycy naprawdę przestrzegają przykazania: „nie będziesz czcił innych holokhałstuf, niż własny”. 😉
   Taki żenujący przypadek jak z polską rodziną Umlów, w Chinach jest nie do pomyślenia.

 6. Przerażająca Moc Izraela

  28 grudnia 2017 at 18:57

  Ty jebany podludzki nieuku w Chinach są Żydzi od setek lat i wyglądają jak Chińczycy. Są też Aszkenazyjczycy których Chińczycy ukrywali w czasie wojny. Stosunki z Chinami Żydzi mają wyśmienite i nie ma tam antysemityzmu a wręcz wyraża się o Żydach z podziwem bo Chinczycy to mądry naród a nie zwierzęta takie jak ty.

 7. Robert B.

  29 grudnia 2017 at 16:48

  Do @Przerażający fetor z dupska Izraela:

  Takie bajeczki to sobie opowiadaj dzieciom, żydowski parchu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra