Z kraju

Ciekawe spotkania patriotyczne na najbliższy tydzień: od 13 do 19 stycznia 2018


Konferencja naukowa „Pamięci księdza arcybiskupa dr. Ignacego Tokarczuka w 100. rocznicę urodzin”. Wykład o działalności wywiadowczej i kontrwywiadowczej Korpusu Ochrony Pogranicza. Dyskusja o fenomenie polskiego parlamentaryzmu w II RP. Spotkanie z Tomaszem Greniuchem autorem powieści „Śmiertelni” poświęconej żołnierzom NSZ, podkomendnym Henryka Flamego ps. Bartek.

Sobota 13 stycznia

Przemyśl
Konferencja naukowa „Pamięci księdza arcybiskupa dr. Ignacego Tokarczuka w 100. rocznicę urodzin”
08.30 Msza
10.00 Wykład profesora Żaryna
W Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej w Przemyślu, pl. płk. Berka Joselewicza 1.

 

Poniedziałek 15 stycznia

Warszawa
Wykład o działalności wywiadowczej i kontrwywiadowczej Korpusu Ochrony Pogranicza
18.30
Centrum Edukacyjne IPN, ul. Marszałkowska 21/25
O działalności wywiadowczej i kontrwywiadowczej Korpusu Ochrony Pogranicza dyskutować będą dr Daniel Koreś z Archiwum Wojskowego w Oleśnicy i dr hab. Tomasz Głowiński z Uniwersytetu Wrocławskiego. Prowadzenie: Witold Gadowski, dziennikarz śledczy.

 

Wtorek 16 stycznia

Warszawa
Dyskusja o fenomenie polskiego parlamentaryzmu w II RP
17.30
Centrum Edukacyjne IPN
O funkcjonowaniu Sejmu i Senatu w latach 1919-1926 dyskutować będą goście prof. Jana Żaryna: dr hab. Paweł Skibiński oraz dr Zbigniew Girzyński.

 

Piątek 19 stycznia

Lublin
Spotkanie z Tomaszem Greniuchem autorem powieści „Śmiertelni” poświęconej żołnierzom NSZ, podkomendnym Henryka Flamego ps. Bartek.
17.00
Siedziba IPN, ul. Wodopojna 2.
Spotkanie uświetnią: minirecital Jarosława Konowałka, i pokaz filmu „Więzy krwi” w reżyserii Dariusza Walusiaka. Jest to dokument opowiadający o losach i walce żołnierzy NSZ ze zgrupowania kpt. Henryka Flamego ps. Bartek. Organizator Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. Kibic Patriota

    11 stycznia 2018 at 15:11

    A gdzie X Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę ?? Która odbędzie się w sobotę 13 stycznia.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra