Polskość

Czy prezesowi Kaczyńskiemu można ufać?

Kaczyński stara się zrzucić na Dudę odpowiedzialność za odwołanie Macierewicza. Czy polityk, który nie ma odwagi obrony własnych decyzji zasługuje na zaufanie? – pyta Marian Piłka na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych, odnosząc się do rewelacji Super Expressu, z informacji którego wynika, iż posłowie Prawa i Sprawiedliwości otrzymali wyraźne wskazówki, jak tłumaczyć usunięcie z rządu Antoniego Macierewicza – odpowiedzialnością za dymisję szefa MON obarczać mieli prezydenta Andrzeja Dudę.

W dzienniku czytamy: „W nieoficjalnych rozmowach politycy PiS przyznają, że za wyrzuceniem Macierewicza stoi Jarosław Kaczyński. Oficjalnie jednak mają trzymać się w tej sprawie wytycznych prezesa”.

„Zmiany w rządzie to efekt kompromisu między prezydentem a Prawem i Sprawiedliwością. Pewien wpływ na szefa MON-u Antoniego Macierewicza miał również prezydent” – miały brzmieć wytyczne, które otrzymali parlamentarzyści PiS.

Skandal z odwołaniem Antoniego Macierewicza nie jest jedynym powodem, dla którego Jarosławowi Kaczyńskiemu ufać nie należy. Wystarczy przypomnieć jego górnolotne mowy w obronie życia poczętego, kiedy jego ugrupowanie znajdowało się w opozycji – kiedy znalazło się u władzy, sam Kaczyński nie tylko wymusił na posłach PiS odrzucenie projektu ustawy o wprowadzeniu całkowitej ochrony życia, ale głosował za ustawą ostro liberalizującą prawo aborcyjne.

Kiedy jego ugrupowanie było w opozycji, perorował, jak to zadba o polską przedsiębiorczość i rolnictwo, kiedy dojdzie do władzy, a jak przyszło co do czego przeforsował umowę CETA, oddającą Polskę w ręce zachodnich korporacji, ponadto nie obniżył ani nie uprościł systemu podatkowego. Co więcej – stara się likwidować ostatnie branże z czysto polskim kapitałem, jak przemysł futrzarski, wmawiając, że tego wymaga od Polski Unia Europejska. Analogiczną sytuację mamy w kwestii wprowadzenia upraw GMO w Polsce, które obecnie w sposób pokrętny i obrażający inteligencję wyborców są forsowane.

Przed wyborami zapowiadał, że stworzy w Polsce warunki do powrotu Polaków, którzy za czasów rządu PO-PSL udali się na imigrację zarobkową głównie do Wielkiej Brytanii. Po objęciu rządów PiS zamiast doprowadzić do wzrostu płac, utrwalił je na głodowym poziomie, sprowadzając do Polski ponad 2 mln Ukraińców.

Do wyborów Jarosław Kaczyński szedł jako katolik i patriota, a po wyborach kontynuował implementację do polskiego systemu państwowego zbrodniczej ideologii zrównoważonego rozwoju, którego jednym z celów jest wprowadzenie stojącego w sprzeczności z katolicyzmem powszechnego dostępu do aborcji, antykoncepcji oraz deprawacja dzieci. Co więcej, w praktyce wspiera federacyjne zakusy Unii Europejskiej, opowiadając się np. za stworzeniem wspólnej, europejskiej armii.

Marian Piłka, jeden z najinteligentniejszych obserwatorów polskiego życia publicznego i politycznego napisał o Jarosławie Kaczyńskim: „ukryta opcja lewacka”. Przyznam, że nie do końca mogę się z panem Piłką zgodzić, gdyż obecnie jest to zupełnie jawna opcja lewacka, tak jawna, że aż boli.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

22 komentarze

22 Komentarzy

 1. Adam

  12 stycznia 2018 at 11:45

  PRAWO OGRANICZONEGO ZAUFANIA BRZMI :

  Lepiej się uciec do Pana, niż pokładać ufność w człowieku.

  Ks. Psalmów 118:8

  Nie pokładajcie ufności w książętach ani w człowieku, u którego nie ma wybawienia.

  Ks. Psalmów 146:3

  Ks. Jeremiasza 17:5

  • Adam

   12 stycznia 2018 at 11:54

   A nad pro amerykańskim(przez samo się Ż.) Macierewiczem-człowiekiem pragnącym spełniać ich projekcje zakusy zachcianki rozkazy kosztem polskiej krwi nie ma co tak nieustanie zapłakiwać.

   https://gloria.tv/video/ac3ZTVZCtFLS4v2Jpg2UA1UT9

  • prawo

   12 stycznia 2018 at 15:34

   100/100
   Bóg zapłać za przypomnienie. Przypominania nigdy dla nikogo dość.
   Szczęść Ci Boże

 2. Soroka

  12 stycznia 2018 at 12:51

  Czy zielonemu intrygantowi można ufać?

 3. Robert B.

  12 stycznia 2018 at 12:56

  Ależ można ufać, można ufać, że ci wszyscy „pięknie różniący się” politycy nie różnią się pod jednym względem. Wystarczy spojrzeć, jak rozkładają się głosowania, gdy w grę wchodzą interesy szitooooskie…

 4. wiesscar

  12 stycznia 2018 at 13:28

  Kaczynski chyba nie jest bardziej lewacki od Franka?

 5. Hania

  12 stycznia 2018 at 14:17

  Spoko…spoko….

  Zrobi się ze dwie audycje z panem prezesem, przy czynnym udziale ojca derektora, który kolejny raz zakrzyknie
  – paczmy na ręce…paczmy na ręce…obserwujmy…
  A pani koledzy z Naszego Dziennika wnet zaczną tworzyć hagiograficzne artykuły pod adresem PIS i prezesa!
  Odwrócę pytanie
  – czy wam wszystkim ” prawicowym dziennikarzom” ( włącznie z panią) można ufać?
  Po tylu krętactwach i przemilczeniach, można?!?

 6. Kwal

  12 stycznia 2018 at 14:34

  To jest jawna opcja żydowska pani Aniu…

 7. myślący

  12 stycznia 2018 at 14:55

  100/100

 8. PRT

  12 stycznia 2018 at 15:44

  Szanowna Pani Anno,
  jak zwykle swietny tekst, tylko jedno ale
  pisze Panio ” głosował za ustawą ostro liberalizującą prawo aborcyjne”
  jest ot duzy blad nazywanie ustawy ktora sprawi ze bedzie sie zabijac wiecej dzieci nienarodzonych slowem „liberalizujaca”. Liberaliazujaca oznacza wiecej wolnosci, wiecej prawa – liberalizm to cos pozytywnego, o czym pisze St. Michalkiewicz. Wiec jesli ustawa sprawia ze wczesniej zabijalo sie wiecej ludzi legalnie a po niej nie zabija sie wcale albo zdecydowanie mniej to wlasnie taka ustawa jest liberalizujaca. Ow bubel lewacki nalezy nazwac zaostrzajacym, bo po jego przyjeciu bedzie sie zabijac duzo wiecej osob wiec bedzie to sytuacja ostzrejsza niz wczesniej.
  Owe sformulowania sa celowo uzywane przez lewactwo bo slowo „zaostrzajaca” zle sie kojarzy wiec sugeruja oni ze obroncy zycia chca zaostrzac by to obrzydzic w oczach spoleczenstwa

 9. frate

  12 stycznia 2018 at 15:46

  kaczyński tak leci swoim obślizgłym jęzorem wycierać zasraną dupę żydo-UE, że aż wstręt bierze człowieka, jak taki matoł mógł przez tyle lat oszukiwać ludzi na polskiej Prawicy!!! Jednak mimo wszystko do brata się nie umywa!!! Morał z tego jest taki, że ci którzy bez przerwy brylują w reżimowych telewizorniach, prędzej czy później zdradzają ciemnych polaczków woląc podlizywać się pedałom z UE!!!

 10. Janusz

  12 stycznia 2018 at 15:50

  Katalog kłamstw Kaczyńskiego jest znacznie dłuższy, choćby „nie będę premierem”, czy drukowanie indywidualnych numerów Rzeczpospolitej dla własnej matki, żeby ją utrzymać w przekonaniu, iż Lech Kaczyński wciąż żyje, tylko podróżuje po świecie i odwiedza przywódców różnych państw. Co trzeba mieć w głowie, żeby tak perwersyjną, załganą operację realizować? Zapewne coś do rymu… Jedyny ratunek dla Polski byłby w pełnej demokracji obywatelskiej, na wzór dawnej demokracji szlacheckiej, jednak to niemożliwe, ponieważ marksizm kulturowy zniszczył w nas ideę prawdziwej demokracji i mało kto ją dziś rozumie. Pozostaje monarchia z królem elekcyjnym. Jeśli króla wybierzemy dobrego, to zniesie „ustawę o bratniej pomocy” oraz wszystkie pozostałe świadectwa zdrady w kwadrans od objęcia urzędu, a sądy będą chodziły jak w zegarku, jeśli sędziowie nie zechcą skończyć na pieńku kata.

  • Marian

   12 stycznia 2018 at 22:42

   „Jeśli króla wybierzemy dobrego, to”… A jeśli wybiorą nam złego, to co wtedy?
   Czy łatwiej manipulować królem, czy całym narodem?

 11. Hania

  12 stycznia 2018 at 15:54

  @Adam

  Swietny artykuł, doskonały!
  Dziekuję.

  Podoba mi się to zdanie:

  „Nie wiem, dlaczego „dobra zmiana” postanowiła zblatować się z chamskim „ekspertem od PR”. Nie wiem, dlaczego chamskie ataki Danielsa nie przeszkadzają dobro-zmianowemu salonikowi. Wiem jednak, że afiszowanie się z Danielsem nie wyjdzie „dobrej zmianie” na dobre. Noszenie na rękach izraelskiego trepa, który dekretuje, kto jest, a kto nie jest prawdziwym Polakiem, to najgłupszy pomysł, na jaki można było wpaść. Danielszczyzna skończy tak samo, jak Michnikowszczyzna: stanie się synonimem obciachu i degrengolady umysłowej.”

  Doprawdy, sierżant ubliżający panu Braunowi to zbytek żydowskiego chamstwa.
  Nawet jak na judeopolonię!

  • prawo

   12 stycznia 2018 at 17:24

   100/100

  • Marian

   12 stycznia 2018 at 22:43

   Sierżant jest dość ograniczony umysłowo i lepiej niech będzie on, niż jakiś generał. 😉

 12. m

  12 stycznia 2018 at 19:16

  Marcin Ís10 stycznia 2018 23:57
  Myślę, że nieustanne pompowanie prezesa, a szczególnie przed świętami, było też w ramach przygotowań do zdymisjonowania Macierewicza. Nawet akcja z Atlasem kotów była skoordynowana z TVNem i innymi ośrodkami. Śmieszne? Bynajmniej. Kto miał wiedzieć o dymisji Macierewicza ten wiedział i spokojnie działał. TVN był w tej operacji od dawna.
  Uważam Kaczyńskiego za bardzo podejrzanego człowieka. Podejrzanego dlatego bo jest notorycznym kłamcą i to w sprawach najważniejszych
  Głupota elektoratu PiS przewyższa lemingów z PO z tego względu, że taki Tusk okłamywał Polaków jako swoich wrogów, wierny zaś był swojej klice i o jej interesy dbał.
  Kaczyński zaś gardzi swoim elektoratem bo to nas okłamywał a nie przeciwników. Zdradził też oczywiście swojego brata i nie ma z tym żadnego problemu – zarówno on jak i elektorat.
  Jedyne pytanie względem niego jakie sobie zadaję od 7 lat to jest: czy on jest sterowany za pomocą tajnych technik czy jest głupcem samodzielnie.

  Obserwuję też (tylko z doskoku) te wrzutki mobilizujące wyznawców, typu: (kpiąco) Tak, i co jeszcze?! Może Kaczyński też jest zdrajcą?! Oszołomy…
  Albo: Co? W Polsce niby jest komunizm? I zagrożona demokracja też??? Co za wariaci…

  Światopoglądowo to ja się chyba trochę różnię z Autorem, nie trawię też tych poetyckich wstawek. Ale w polityce interesuje mnie tylko prawda. A ta publicystyka, jak się cały czas okazuje, jest najbliższa prawdy. Zaś z polityków najprawdziwszym człowiekiem jest A. Macierewicz.

  Nawet jeśli przyjąć narrację, że A. Macierewicz jest „zbyt kontrowersyjny” i to jest główna przyczyna jego zdymisjonowania, to gdzie on najbardziej budzi te „kontrowersje”? Ano wśród wrogów. Zatem zdymisjonować dowódcę swoich wojsk ponieważ budzi kontrowersje w szeregach wroga mógł tylko „genialny strateg”.
  https://bezdekretu.blogspot.com/2018/01/warto-to-zrobic.html#comment-form

 13. m

  12 stycznia 2018 at 19:27

  Cały problem w tym, że alternatywą (realną) dla PiS jest … – aż strach pomyśleć.

  • moherowy beret

   18 stycznia 2018 at 22:42

   Czy wiecie,że nad alternatywą dla PIS pracuje i głowi się Jonny Daniels(agent izraelski) czyli szara eminencja w rządzie Polski.Polecam link,który zmroził mnie i teraz czuję nad czym oni pracują.http://xportal.pl/?p=32654#comment-37255

 14. m

  12 stycznia 2018 at 21:22

  Marcin Ís2 grudnia 2017 20:30
  1.
  Czy J. Kaczyński może przehandlować ministra A. Macierewicza?

  Owszem, może. Niestety, właśnie tak oceniamy J. Kaczyńskiego, że on jest do tego zdolny. I to nie tylko my tu ale to jest raczej powszechne przekonanie ponieważ dla pisoskich lemingów zdradzenie A. Macierewicza (a co za tym idzie własnego brata – prowadzenie sprawy smoleńskiej) będzie manewrem, jakąś zaledwie roszadą polityczną, kolejnym genialnym posunięciem genialnego stratega.
  Wspólne stanowisko z panem Dudą w sprawie Aneksu jest tu wskazówką. Protesty „radykałów” uciszono i zostało to łyknięte bez zająknięcia.

  2.
  Przez prawie dwa lata elektorat zaczął się przyzwyczajać jak to jest gdy Oni się boją a My zaczynamy powoli wygrywać. Przyznajmy, że jest zmiana w porównaniu z czasami PO. Dlatego Duda zadał cios psychologiczny w spektakularny sposób bo ten entuzjazm mógłby się rozlewać szerzej, ludzie mogliby zacząć sobie wyobrażać, że Polska należy do nich.

  3.
  @rodakvision 12 grudnia 2017 00:56
  O właśnie, zła Zosia, Czerepach i jakiś Adrian z kabaretu – to mają być rzekome powody, że Duda taki zmieniony jakoby urok padł na niewinną białogłowę.

  A Duda musi mieć plecy w postaci bardzo silnego lobby. Kasta w sądach i kasta w wojsku.

  4.
  Urząd prezydenta, jak już zauważono, jest w IIIRP kontrolować z zewnątrz najłatwiej (w porównaniu ze skomplikowaną i rozbudowaną maszynerią partyjną). Począwszy od Jaruzelskiego, przez Bolka, Alka, Brąka – Duda wpisał się właśnie w ten poczet.

  https://bezdekretu.blogspot.com/2017/12/rekonstrukcja-czy-cyrograf-z-paacem.html#comment-form

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra