Polskość

„Wara wam szubrawcy od naszych bohaterów”

Przyłączanie się do plucia na Brygadę Świętokrzyską jest zarazem haniebne i głupie. Haniebne, bo rzucanie na pożarcie Żydom, postkomunie i całemu lewactwu najbardziej znienawidzonej przez nich formacji, zdradza mentalność drobnego kombinatora, który chytrze mniema, że sam zostanie oszczędzony zaliczony do „dobrej strony”. Głupie, bo niezdolne przewidzieć, że w taktyce krojenia salami na każdego kto nie jest nimi przyjdzie kryska.

W szczególności odnosi się to do tych, którzy kreują się wbrew prawdzie na spadkobierców endecji, a sami mają za uszami 50-letnią kolaborację z komuną w PAX-ie i ciągle powtarzają, że NSZ „niescalony” z AK, to nie „główny nurt” endecji, tylko część przedwojennego ONR. A przecież oni sami też wywodzą się z ONR, tylko z innego odłamu. Ale gdyby nawet byli namaszczeni przez samego Pana Romana, to winni pamiętać, że kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Bo przecież wrogowie też nie są w ciemię bici i mogą sobie przypomnieć, że parę miesięcy przed wojną prezes SN, Kazimierz Kowalski – o którym ostatnio też było głośno – powiedział na naradzie kierownictwa stronnictwa, że wojna jest nieuchronna i musimy ją przyjąć, tylko szkoda, że tak się sprawy potoczyły, że będziemy walczyć po niewłaściwej stronie. I o tym, że kolejny prezes – Tadeusz Bielecki jeszcze w 1940 roku żałował, że Polska nie może walczyć z komunizmem i anglosaskim demoliberalizmem, a po stronie swoich naturalnych sojuszników ideowych, czyli państw łacińsko-katolickich: Włoch Mussoliniego, Hiszpanii Franco i Portugalii Salazara. I o tym, że po klęsce Francji, w Libourne nie tylko konserwatysta Cat-Mackiewicz, ale i czołowi politycy endecji: Bielecki, Zdziechowski, Folkierski namawiali prezydenta Raczkiewicza, żeby wzorem marszałka Petaina podjął rozmowy z Niemcami, aby wynegocjować jakieś łagodniejsze warunki okupacji, porównywalne z francuskimi? I co, kiedy ich zaatakują, też się ich wyrzekniecie i rzucicie na pożarcie?

A wszystko to jest skutkiem (jak już pisałem kilka lat temu, kiedy mnie niektórzy patrioci i prawicowcy mało żywcem nie zjedli) tego obłędu, jakim jest umysłowe zahibernowanie w prawie 80 lat po wojnie w micie „koalicji antyhitlerowskiej”, którego konsekwencje są dwie: wieczysta hostylizacja wszystkich, a więc przede wszystkim całej niedemoliberalnej prawicy, którzy w ZSSR nie chcieli uznać „sojusznika” i „wyzwoliciela”, ergo „Imperium Dobra”, walczącego z JEDYNYM Imperium Zła, czyli III Rzeszą, oraz judeocentryczna narracja historyczna, bo tak się złożyło, że Żydów masowo mordował tylko jeden z tych hiper-zbrodniczych systemów. I w ten sposób, niemający żadnych politycznych ani nawet militarnych skutków epizod taktycznej współpracy na niskim szczeblu, aby uniknąć konfrontacji i wyjść cało z kraju, z też już wycofującym się okupantem, który nie miał już żadnych możliwości szkodzenia Polsce i Polakom, bo nieuchronnie przegrywał wojnę, urasta do rangi jakiejś strasznej i niewybaczalnej kolaboracji, o którą z miedzianym czołem oskarżają spadkobiercy kolaborantów komunizmu przez pół wieku.

Gdyby wszyscy na tzw. prawicy mieli choć trochę wstydu i rozumu, to by rozumieli, że wszystkie historyczne spory i nawet bolesne, krwawe konflikty między tą czy inną grupą polskich patriotów, tym czy innym odłamem narodowców, między narodowcami a sanatorami, sanatorami a sikorszczykami etc., winny być dyskutowane tylko pomiędzy swoimi, a nie dostarczać paliwa wrogom. Wobec nich i służącej im Partii Antypolskiej w Polsce winien panować zwarty mur narodowej solidarności i dumne „wara wam, szubrawcy, od naszych bohaterów!”

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. michu

  19 lutego 2018 at 18:18

  Tylko, że historyczny naród polski i polskojęzyczna wspólnota rozbójnicza z którą musi dzielić terytorium mają innych bohaterów, inne spojrzenie na historię i inne priorytety polityczne. Problem w tym, że historyczny naród ma w obecnej Polsce nieproporcjonalnie mało do powiedzenia.

 2. gazetawarszawska.com

  19 lutego 2018 at 18:37

  IPN umarza śledztwo w sprawie masakry w Koniuchach.

 3. wolna-polska.pl

  19 lutego 2018 at 18:49

  1-O premierze Morawieckim Ostatni etap narcyzmu wybrańców. Gilad Atzmon. 2-Godzina rozpaczy Izraela. Brat Nathanael Kapner. 3-„Żydzi , którzy chcą być przyzwoitymi ludźmi, muszą odrzucić swoją żydowskość”. Kevin MacDonald. 4-Abp Sheen o Rosji i komunizmie.

 4. Polak Myślący

  19 lutego 2018 at 19:38

  Jak rozumiem był to przytyk w stronę środowiska Myśli-Polskiej skupionej wokół Jana Engelgarda?

 5. Karol

  19 lutego 2018 at 20:35

  Znakomity artykuł p.profesora.Dziękuję.Taka powinna być reakcja rządu prezydenta.Ale to widocznie
  mali ludzikowie.

 6. BEZSENSOWNY heroizm Żołnierzy Wyklętych

  19 lutego 2018 at 21:51

  Ludzie! Czy Wy do dzisiaj nie zdajecie sprawy z tego, że DALSZA walka tych ponad 30 tysięcy żołnierzy podziemia antykomunistycznego po 1945 roku to był heroizm TRAGICZNIE BEZSENSOWNYM tak jak rozpoczęcie Powstania Warszawskiego, a ta NIE równa zbrojna walka po 1945 roku, była od samego początku skazana na 100% PRZEGRANĄ !!!
  Dlaczego ta walka Żołnierzy Wyklętych po 1945 roku była bezsensowna?
  A dlatego, że USA, Anglia i ZSRR się już DOGADALI miedzy sobą w Jałcie w lutym 1944 roku co się stanie z Polską po pokonaniu Hitlera. USA i Anglia ZGODZILI się w Jałcie że Polska przechodzi pod „KURATELĘ” sovietów żydo-bolszewików z ZSRR, czyli niedobitków żydów zamieszkałych w PRL-u !
  Właśnie DLATEGO Komenda Głowna AK po zdobyciu Warszawy przez Armię Radziecką i Wojsko Polskie gen.Berlinga 17 stycznia 1945 roku natychmiast wydała ROZKAZ WSZYSTKIM żołnierzom AK w dniu 19 stycznia 1945 roku, oraz innym POLSKIM podziemnym zbrojnym formacjom w Polsce w 1945 roku oraz później, aby całkowicie ZAKOŃCZYLI WALKĘ ZBORJNĄ, oszczędzali życie AWANGARDY Polskich Patriotów.
  NIE wolno było tracić w Polsce w beznadziejnie NIERÓWNEJ walce z żydo-komunistami „sovietami”, którym dali władzę w PRL-u te żydo-komuniści „soviety” z Kremla po wyzwoleniu Polski.
  Komenda Głowna AK wydała WYRAŹNY ROZKAZ 19 stycznia 1945 roku ROZWIĄZANIA się wszystkich oddziałów AK i ZAPRZESTANIA wali zbrojnej z SOVIETAMI, uznając tą walkę zbrojną jako skrajnie NIE RÓWNĄ, która NIE da rezultatu na równi z samobójstwem, czyli próbom przejęcia władzy w sposób zbrojny w powstałym PRL-u.
  Większość dowódców AK i innych POLSKICH formacji ZBROJNYCH niższego szczebla w terenie NIE podpodporządkowało się ROZKAZOWI Komendy Głównej AK i dalej kontynuowało BEZNADZIEJNĄ walkę „podjazdową” z sovietami w powstałym PRL-u po 1945, co miało skutki skrajnie TRAGICZNE – zgineła opozycyjna polska patriotyczna AWANGARDA w tej nierównej walce z sovietami, którzy byli BARDZO potrzebni do późniejszego prowadzenia walki, ale POLITYCZNEJ, których potem zabrakło i dlatego Polska była tak długo pod butem żydo-bolszewików czyli niedobitków żydów z polskim obywatelstwem !
  Bardzo obiektywny wykład profesora Bogusława Wolniewicza na ten temat:
  „HEROIZM TRAGICZNIE BEZSENSOWNY” :
  https://www.youtube.com/watch?v=YXhFI-A6cwo&t=349s

  • Wykład prof. B.Wolniewicza o współczesnym konflikcie w III RP rozdzierajacym Polaków na kawałki rżadzonych przez ŻYDOSTWO w Polsce:

   19 lutego 2018 at 22:17

   Wielokrotnie na PN pisałem, że kult „wyklętych” to szerzenie postaw narodowo szkodliwych. Obok demonizowania PRL (dzięki czemu władze unikają rozliczania „osiągnięć” III RP przez porównanie z PRL) i szczucia Polaków na Rosję (taką samą rolę pełni pielęgnowana od lat przez władców III RP histeria wokół Katynia, jednocześnie trwa całkowite przemilczanie zbrodni niemieckich).
   To także promocja samobójczego patriotyzmu, który owocował pacyfikacjami i krwawymi jatkami.
   To opieranie postaw politycznych na EMOCJACH, a nie pragmatyzmie i odsuwanie od debaty publicznej każdego, kto próbuje apelować do zdrowego rozsądku, bo ludzie wytresowani do emocjonalnego postrzegania rzeczywistości NIE potrafią słuchać ani myśleć.
   Powyższy sposób oceny postaw „patriotycznych” i „niepodległościowych” (z niepojętych przyczyn zinternalizowanych przez środowiska, którym wydaje się, że są narodowcami) i ich roli z punktu widzenia inżynierii społecznej prowadzonej przez władze III RP, jest wielce niepopularny w środowiskach „narodowych”, prawicowych i PiS-owskich.
   Wykłady profesora już obecnie śp. B.Wolniewicza pozwoliły oceniać przeszłe fakty historyczne bardzo REALNIE i BEZ emocji co jest SKARBEM dla Polaków.
   Niestety wygląda na to, że faktyczna ciężka praca budowy świadomości narodowej Polaków dopiero się ZACZEŁA po Marszach Niepodległości organizowanych przez Ruch Narodowy R.Winnickiego – i to na zgliszczach i ugorze powstałych wskutek dziesięcioleci tzw. „niepodległościowej” i „patriotycznej” OBRÓBKI propagandowej Narodu Polskiego przez elity te ZŁODZEJSKIE zafałszowane „elity aktywistów” po 1989 roku czyli żydoskich „solidaruchów” złodzeji czołgających się na czworaka do „Europy” za łapówkami i tych OSZUSTÓW złodziei aktywistów żydowskiego KOR. Oni razem KŁAMLIWIE podaje się za „antykomunistyczne” a faktycznie to jest żydowska LEWACKA-liberalna LEWICA wroga Państwu Polskiemu SPISKUJACA przeciw interesom Polaków z żydowską międzynarodówką lub imperializmem amerykańskim.
   Wykład prof. B.Wolniewicza o wewnętrznym konflikcie III RP rozdzierającym polskich współczesnych obywateli:
   https://www.youtube.com/watch?v=a6c7EzsXXqo

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra