Z zagranicy

Neobanderowcy zakłócili uroczystości 74. rocznicy mordu w Hucie Pieniackiej

Niedzielne uroczystości 74. rocznicy mordu w Hucie Pieniackiej zostały zakłócone przez demonstrujących neobanderowców, skandujących „Bandera jest naszym bohaterem!”. Kolejnym skandalem była tablica, którą Ukraińcy umieścili tuż obok pomnika ofiar tragedii, a która informuje, że za zbrodnię odpowiadają „niemieccy naziści”, natomiast we wsi działały „polskie bojówki”.

Jak poinformował na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych dr hab. Andrzej Zapałowski, ukraińscy nacjonaliści nie tylko, że rozwinęli czerwono-czarne flagi w pobliżu miejsca uroczystości, to na dodatek udekorowali nimi całą drogę do pomnika przez lokalne wsie.

„Oczywiście dzisiejsze uroczystości, w których uczestniczyli m.in. przedstawiciele rządu RP zostały przywitane przez bojówki ukraińskich nacjonalistów. Także trasa poprzez wioski do pomnika była udekorowana flagami banderowskimi. Koło samego pomnika umieszczono tablicę z informacja w trzech językach która absolutnie fałszuje prawdę historyczną” relacjonował Zapałowski. „Myślę, iż twarze młodych wyznawców banderyzmu trzymających flagi powinny trafić do archiwum służb i Straży Granicznej” zauważył.

– To kolejny element prowokacji, z którym dziś się spotkaliśmy w tym świętym miejscu. Dla każdego, kto tutaj dziś jest i uczestniczy w tej uroczystości, nie może być to odebrane inaczej, jak tylko niestety oznaka ze strony pewnych kół ukraińskich, które chcą pisać na nowo historię – skomentował obecny na uroczystości wiceprezes IPN Krzysztof Szwagrzyk w rozmowie z telewizją Polsat. – Bez względu na to, ile by się takich tablic pojawiło, nic nie zmieni faktu, że 28 lutego 1944 mieszkańcy Huty Pieniackiej zostali wymordowani przez Ukraińców w służbie niemieckiej i to jest fakt – przypomniał Szwagrzyk.

Fot. Andrzej Zapałowski/fb

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

24 komentarze

24 Komentarzy

 1. Wołyń1943

  25 lutego 2018 at 20:56

  Kolejny argument przemawiający na korzyść nowelizacji ustawy o IPN! Penalizacja banderyzmu jest koniecznością!

 2. Dick

  25 lutego 2018 at 21:39

  Przecież PIS twierdzi, że nie ma banderyzmu na Ukrainie, a jeśli jest, to tylko prowokacje agnentów Putina!

  A ukrofil i chyba Ukrainiec, Terlecki obecnie twierdzi, że „PiS nie był przygotowany na skutki międzynarodowe, które były związane z nowelizacją ustawą o IPN. Zawiódł nas instynkt, który powinien nas ostrzec, że coś takiego może wybuchnąć. Tymczasem ustawa leżała na półce przez cały rok z powodu wątku ukraińskiego, a nie żydowskiego”.

  No straszne, jak pisiorowate władze mogły tak sobie zaszkodzić i zdenerwowały naszych braci i najlepszych sojuszników w historii?
  Toż teraz trzeba będzie jakiś haracz zapłacić naszym braciom w Palestynie, a pewnie też w Kijowie.
  65 mld $ powinno starczyć. Albo może lepiej 300mld $. Ale to tylko dla Żydów, cudu wśród narodów.
  A co z obrońcami Europy przed Rosją Putina? Może im drogi wybudujemy i wojska wyślemy dla obrony Doniecka przed inwazją Putina?

  • PiSPOjedno

   26 lutego 2018 at 03:29

   PiS tworzy takie gówno z rosyjskimi aktorami jak Kocham cie Polsko, kacapy obrzezane w tym grają i to reżyserują. Tylko Ruch Narodowy jest w miarę Polski, reszta to kacapy które umyślnie wpuszczają do Polski ukrainców i komunistyczni obrzezańcy poukrywani w PiS. Jest tam pełno kretów.

 3. Jan

  25 lutego 2018 at 21:53

  PiS to kurwa.

  • tomek

   26 lutego 2018 at 12:03

   Ubolecto kurwa soviecka

  • Paweł

   1 marca 2018 at 08:40

   Idioto Janie nie pisz głupot. Gdyby PO była przy władzy to nie byłoby żadnej uchwały o ludobójstwie /powinna być ustawa/, nie byłoby nowej ustawy o IPNie a Sycz syn banderowca
   dalej by w sejmie rozdawał karty. Za rządów PISu wreszcie przeciwstawiono się narracji ukraińskiego IPNu który zakłamuje fakt kudobójstwa dokonanego przez bandy UPA na Polakach.

 4. Marian

  25 lutego 2018 at 22:28

  No tak, im więcej takich akcji młodych banderowców na Ukrainie, tym więcej będzie upokorzeń dla młodych Ukraińców w Polsce. To niestety, tak działa.

  • Marian

   25 lutego 2018 at 22:42

   Młodzi banderowcy, wyobraźcie sobie taką sytuację: Nagle wybucha wojna Ukrainy z Rosją, rosyjskie czołgi wjeżdżają do Kijowa, są łapanki, aresztowania, masowe rozstrzeliwania na ulicach, cała Ukraina w ogniu, zakładane sa obozy koncentracyjne dla Ukraińców, przepełnione więzienia, terror, głód i strach.
   Ale wy mieliście szczęście, bo jesteście w Polsce, pracujecie, macie spokój, pieniądze i wszystko OK. I nagle dowiadujecie się, że w tym mieście Polacy zarąbali 100 Ukraińców siekierami. Za parę dni w kilku innych miastach zginęli Ukraińcy w inny okrutny sposób. Tracicie robotę, bo nikt nie chce was zatrudniać. Wyrzucają was z domów. Nie macie dokąd uciekać. Nie wiecie co robić. Strach. Czekacie na śmierć. Może dziś w nocy przyjdą właśnie po was. – fajnie?

   To właśnie czuli Polacy na Ukrainie w czasie wojny. Byli bezbronni. Nie mieli dokąd uciec. Mogli tylko czekać na okrutną śmierć.
   Nic się nie stało, prawda?
   Nikomu nawet nie jest przykro…
   Może byście chociaż powiedzieli: Szkoda tych ludzi. Nie wiemy, jak to naprawić, ale źle się stało. – Dlaczego nie potraficie tak powiedzieć? Jesteście ludźmi, czy zwierzętami?

   • B.Staszyński

    25 lutego 2018 at 23:28

    bydlęta co nie klękną nawet przed nowonarodzonym ani przed wyrwanym z łożyska…

   • PiSPOjedno

    26 lutego 2018 at 03:33

    Ostatnio ukraincy poobrywali lusterka Polakom w Warszawie, dzięki PiS za wpuszczanie tego bydła ze wschodu, nakręcacie tylko te gówna Kocham cie Polsko, co ośmieszają Polaków. Nigdy na takich ludzi nie zagłosuję, wolę RN.

 5. Batiar

  26 lutego 2018 at 00:47

  Nie uciekną przed przyszłością. Zemsty nadejdzie czas. Śmierć ukrainie!

 6. Stanley

  26 lutego 2018 at 08:50

  Znajomy Wołyniak, który tam często jeździ ostzregał o tym od dawna. Potężna indokrynacja , któą prowadzą już w przedszkolach przynosi owoce i nie jest przypadkowa, wygląda na to, że szczują na nas ten motłoch, który jest slepy z nienawiści. Myslę niestety, że dwie nacje maczają w tym łapy – Chazaria i Prusactwo

 7. Agata

  26 lutego 2018 at 12:48

  Precz z Ukraińcami z Naszego kraju.PIS zrobił ogromny błąd.Zdrajcy Kościoła i państwa Polskiego
  ostatnio skompromitowali się.Nie pierwszy i nie ostatni raz.Większość ma żydowskie korzenie.Hańba.

 8. jacek

  26 lutego 2018 at 14:17

  Jeśli nie będziemy zdecydowanie protestować,to zbrodniarze znów poczują się bezkarni.

  • michu

   26 lutego 2018 at 19:35

   No przecież od dawna (całkiem jak się okazuje nie bezpodstawnie) tak się czują.

 9. AV

  26 lutego 2018 at 20:00

  Jakie państwo, tacy bohaterowie…

 10. huh

  27 lutego 2018 at 16:14

  Jeszcze te bandy neobanderowskie utopią się we własnej krwi. Nigdy nie było żadnej ukrainy, a teraz jest ukraina nadal zniewolona przez własnych neonazistów

 11. sneik

  27 lutego 2018 at 21:37

  Padliny banderowskie to fałszywe prymitywne bydlaki głupie pastuchy

 12. Tomasz

  28 lutego 2018 at 03:11

  W Zgierzu napadali na Policję Banderowecy nie pisze się neo bo to jest trzecie pokolenie szowinistów Ukraińskich .ABW powinno prowadzić obserwację Ukraińców w Polsce należy walczyć z hydrą szowinizmu .

 13. Ukrainiec banderowiec Анатолий Шарий bezczelnie ZAKŁAMUJE historę o Wołyniu !

  2 marca 2018 at 10:09

  Ten straszny OSZUST banderowiec ukrainiec „Анатолий Шарий” sfabrykował poniższy KŁAMLIWY anty-polski film oczerniający Polaków i Rosjan o sprawstwo ludobujstwa 250 tysiecy Polaków na Wołyniu. On twierdzi że ludobujcy ukraincy UPA nic nie mieli z tym wspólnego.
  Ten cyniczny ukrainski OSZUT banderowiec faszysta:
  Анатолий Шарий”
  producent tego poniższego zakłamanenego filmu „Волынские рассказы” paszkwila na Polaków MUSI zostać wprowadzony do kartotek poszukiwanych przez policje w Polsce oraz całej Unii Europejskiej i natychmiast ARESZTOWANY jak się pokaże w Polsce lub obojetnie w jakim kraju Unii Europejskiej !!!
  Ten poniższy banderowski ultra kłamliwy film z Youtubie, który ma prawie 800 tysięcy wejść, jest wykożystywany w 167 szkołach ukrainskich w Polsce finansowanych przez POLSKIEGO podatnika do nauczania, kształtowania zakłamanej świadomości młodych ukrów zamieszkałych w Polsce hodowanych na rasowych banderowców UPA.
  Zobaczcie jakie zafałszowane filmy produkują współcześni banderowcy ukraincy, które hoduję ukrainskie społeczeństwo w fałszu oraz ludobujczychych doktrynach banderowskich, a mordercy UPA przedstawiani są jako „bohaterowie”:
  „Волынские рассказы”(Wołynskie opowiadania):
  https://www.youtube.com/watch?v=Pvd_sHuf3Eg&t=307s

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra